Мужність і біль Чорнобиля

2022-04-26

Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає.

Годинник життя безупинно іде…

Лиш пам’ять, лиш пам’ять про все пам’ятає.

Олена Матушек

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. У цьому році годинник життя відрахував 36 років Чорнобильської катастрофи.

Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Чорнобильська аварія стала найбільшою катастрофою за всю історію ядерної енергетики, яка спричинила непоправні екологічні та соціальні наслідки, які торкнулися мільйонів наших співвітчизників.

Ця біда торкнулася сотень тисяч українців – ліквідаторів, переселенців, дітей та дорослих. Масштаби катастрофи могли б бути значно більшими, якби не самовідданість та мужність тисяч ліквідаторів наслідків аварії. Біль чорнобильської трагедії не залишає байдужим жодного українця…

В читальному залі облаштовано тематичний перегляд літератури: «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської» до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії. На перегляді представлені документи і матеріали щодо історії будівництва ЧАЕС,її експлуатації, аварії та події після Чорнобильської катастрофи.

/Files/images/зображення_viber_2022-04-25_14-15-08-764.jpg

Цей сумний день принесли нам на своїх крилах чорні лелеки ,після аварії на ЧАЕС, саме такими бачили їх в зоні лиха.

Час летить швидко та чорнобильська трагедія для нашого народу лишається незагоєною раною і невирішеною проблемою.

Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.

Вічна шана тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям-ліквідаторам цієї страшної аварії.

ПАМ’ЯТАЙМО!

Кiлькiсть переглядiв: 147

Коментарi