Диктант національної єдності

2021-11-09

У вівторок, 9 листопада, о 10:00 годині працівники Публічної бібліотеки Лохвицької міської ТГ приєдналися до радіодиктанту національної єдності-2021.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдности — традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові. Він не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб-акція єднання навколо рідної мови.

Перший радіодиктант національної єдности відбувся в травні 2000 року до Дня Кирила та Мефодія (24 травня) й із нагоди перепоховання Тараса Шевченка.

Але «подвійний» інформаційний привід ніяк радіодиктанту не допоміг: слухачі не зовсім зрозуміли, що треба було робити, тому надсилали свої роботи впродовж усього літа. Перший радіодиктант провели навесні, а результати оголошували восени. До того часу вже всі встигли забути, що писали диктант. Але після оголошення імен переможців — згадали: і на радіо знову почали приходити роботи. Тому вже наступного року запровадили перші правила: обмеження щодо дати надсилання, певні вимоги щодо оформлення.

2014 року Київський університет імені Бориса Грінченка встановив рекорд України з наймасовішого написання радіодиктанту на одній локації.

Радіодиктант називають наймасовішим флешмобом осені. У 2019 році в день проведення акції запит «радіодиктант» став найпопулярнішим Google-запитом серед української інтернет-авдиторії

Диктант складається зі 100—120 слів. Текст для радіодиктанту замовляється спеціально. У ньому немає авторських знаків або суперечливих орфограм, але при тому їхня загальна кількість висока, тому написати радіодиктант без помилок не просто.

Цьогоріч автором тексту та читцем радіодиктанту-2021 є письменник Юрій Андрухович. До методичної роботи над всеукраїнським радіодиктантом національної єдності долучиться мовознавиця, доктор філологічних наук Лариса Масенко.

/Files/images/зображення_viber_2021-11-09_11-04-04-611.jpg/Files/images/зображення_viber_2021-11-09_11-03-59-935.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 59

Коментарi