Мов джерельна вода рідна мова моя

2021-11-08

Мова наша мова

Літ минулих повість,

Вічно юна мудрість

Сива наша совість.

Ю.Рибчинський

9 листопада-День української писемності та мови - державне свято,яке було встановлене в1997 році Указом Президента України з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства,і спрямоване на підтримку рідної мови,її вивчення,розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію іі багатства та краси.

За православним календарем – День вшанування пам’ яті Преподобного Нестора – літописця, письменника , основоположника давньоруської історіографії,першого історика Київської Русі,мислителя,вченого,ченця Києво-Печерського монастиря,послідовника творів слов ‘янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають,що саме з Преподобного Нестора – літописця і починається писемна українська мова.

Він був книжником з широким історичним світоглядом і великим літературним хистом . Автор двох відомих творів - «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського»,складених у кінці ХIст. - початку ХIIст.

Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя-участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона(1073 ) та Іоанна(1093),опрацював низку усних І письмових джерел, довів розповідь до1013 року,надав їй літературної форми.

Так на початку ХII ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».

Колись цього дня,9 листопада,віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного,вірячи,що він допоможе дитині у навчанні.

Мова – це великий дар природи. І у кожного народу вона своя. Наш народ створював свою мову віками. І витворив одну з найбагатших і найпрекрасніших слов'янських мов.

Наша мова-духовний скарб нації. Вона є найголовнішою ознакою народу,що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість,творить людину ,культуру,історію.

Це не просто засіб людського спілкування,це те,що живе в наших серцях.

Українська мова -багата,ніжна , мудра, запашна, співуча, гнучка, милозвучна, доброзичлива, глибокодумна, чиста й правдива,сповнена музики і квіткових пахощів.

Багатство української мови виявляється в тому,що нею можна висловити найскладніші думки,найтонші почуття і переживання,передати враження про побачене,почуте ,прочитане.

Наше завдання-берегти цей неоціненний дар,примножувати його,не засмічувати чужими і грубими словами,не забувати,щиро любити.

З нагоди цього свята в нашій бібліотеці в читальному залі експонується перегляд літератури: «Коштовний скарб народу». Через представлений матеріал користувачі ознайомляться з історією походження української мови,з народною мудрістю українського слова,з безцінним літописом «Повістю минулих літ»,з добрими помічниками і порадниками-різноманітними словниками української мови.

/Files/images/зображення_viber_2021-11-08_10-15-35-433.jpg

Мова-це велике національне надбання. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей,об’єднаних в єдине ціле-НАРОД.

Мово рідна! Моя ти пісне калинова,

Моя ти зіронько свята !

Живи,цвіти,вкраїнська мово,

Зціляй і душу, і вуста .

Своєю паростю гінкою

Вростай у різнобарв’я мов,

Буди всесильною рукою

В серцях і ніжність і любов!

Любімо й бережімо нашу мову.

/Files/images/7892489061111.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 127

Коментарi