11 жовтня – Міжнародний день дівчат.

2021-10-07

11 жовтня у світі відзначається Міжнародний день дівчат. Він був проголошений на 66-й сесії Генеральної асамблеї ООН 19 грудня 2011 року, а відзначати його почали уже в наступному, 2012 році. Ініціатором прийняття відповідної резолюції була Канада. Мета цього дня – привернути увагу світової громадськості до соціальних проблем і нерівності, з якими зіштовхуються дівчатка в усьому світі, пов’язаних безпосередньо з їхньою приналежністю до жіночої статі.

Вперше про проблеми дівчат та шляхи їх подолання міжнародна спільнота заявила у підсумкових документах ІV Всесвітньої конференції з прав жінок – в Пекінській декларації та Пекінській платформі дій. У 2005 році Резолюція ООН 60/141 «Дівчата» знову підкреслила необхідність повного здійснення прав дівчат та вирішення їхніх проблем. Пекінська декларація – один з найважливіших міжнародних документів у сфері гендерної рівності, в якому закріплені принципи свободи вибору і рівності можливостей.

Згодом цей день почали вважати святом дівчаток, адже нині в багатьох країнах світу тема дискримінації за гендерною ознакою не звучить так гостро, як колись, хоча деякі проблеми залишаються.

Напередодні Міжнародного дня дівчаток в бібліотеці для молодших читачів оформлена книжкова виставка «Обережно, дівчатка!», на якій представлені книги для дівчат і про дівчат. У першому розділі зібрані різноманітні енциклопедії для дівчаток, серед яких

Енциклопедія для юних леді./Текст./Автор-упор. І.Гончаренко.- Харків:Промінь, 2005.-64 с.

Книга юной леди./Текст./- Харьков: Чайка,2014.- 96 с.

Справжня панянка./Текст: Порадник для дівчат/.- К.:Країна мрій, 2014.- 312 с.

Хаткіна, М.О. Улюблена енциклопедія для дівчаток./Текст./ М.О.Хаткіна.- Донецьк,2006.- 384 с.

Шуваєва, О.О. Правила етикету./Текст: Ілюстрована енциклопедія для дітей/ О.О.Шуваєва.- Харків,2012.- 80 с.

Ознайомившись із цими книгами, ти зрозумієш, що багато в твоєму житті залежить тільки від тебе. Ці книги дадуть тобі численні поради: як стати більш привабливою,як спілкуватися з друзями і досягти поваги серед них, як подолати поганий настрій, допоможуть засвоїти правила поведінки у сім’ї, у школі, у суспільстві.

Як стати впевненою у собі, завжди бути у доброму гуморі та бажаною в компанії однолітків? Як мати струнку фігуру, шовковисте волосся, чарівну шкіру? Що потрібно робити, щоб бути вихованою, витонченою і привабливою? На ці запитання знайдете відповідь у книгах:

Бардіна Р. А. Як стати супердівчинкою. Секрети успіху та краси. /Текст./ А.Р.Бардіна.- К.: Махаон-Україна,2005.- 256 с.

Дівчинка на всі 100%./Текст./ Уклад.Н.В.Зотова, Є.О.Житник.- Харків: ВД «Школа», 2017.- 320 с.

Усі дівчатка колись стануть дорослими. Дорослішати – це круто! Але водночас і трішки хвилююче…Чого чекати? Як усе відбувається? Як змінюватимешся ти і твоє тіло? Твоїми провідниками у мандрівку дорослішання стануть книги:

Відверта розмова про «це»./Текст.: пер з ісп./.- К.: Вид. група КМ-БУКС, 2019.- 208 с.

Найк, Аніта Як я дорослішаю. Посібник для дівчат./Текст.: пер з англ./А.Найк.- К.: Книголав, 2019.- 48 с.

Радимо звернути увагу на книги Оскара Бреніф’є із серії «Мистецтво мислити» : «Хто я?», «Що добре, а що погано?», «Що таке почуття?». Вони допоможуть вам у становленні особистості, навчать самостійно мислити і дадуть відповіді на безліч запитань, які вас цікавлять, наприклад: чи ти така сама, як інші?, чого ти сваришся з тими, кого любиш?, чи завжди треба слухатися батьків? та інші.

І, звичайно ж, пропонуємо вам цікаву художню літературу для наймолодших читачів від українських і зарубіжних письменників про життя і пригоди дівчаток – звичайних і дивакуватих, милих, винахідливих, сміливих, спокійних і розбишакуватих. Радимо прочитати казково-пригодницькі повісті Івана Андрусяка «Сорокопуди, або як Ліза і Стефа втекли з дому», «Стефа і Чакалка», трилогію Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі», пригодницько-фантастичні повісті Петра Мельника з циклу кулінарних казок «Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії» та «Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту», веселу пригодницьку повість Володимира Рутківського «Ганнуся», книгу Тетяни Щербаченко «Пуп Землі, або як Даринка світ рятувала».

Із зарубіжної дитячої літератури пропонуємо прочитати знамениту повість Роальда Дала «Матильда», пронизливу і драматичну повість Сесилії Джеймісон «Леді Джейн», повісті знаменитої дитячої письменниці Астрід Ліндгрен «Лотта з Бешкетної вулиці», «Мадікен», «Пеппі Довгапанчоха», найпопулярнішу дитячу книгу у США - роман Елеонор Портер «Полліанна» та його продовження «Полліанна виростає», казкові повісті Памели Ліндон Треверс «Мері Поппінс» та «Мері Поппінс повертається» та багато інших./Files/images/IMG_0391.JPG

У розділі виставки «Азбука дівчачого дозвілля» представлені книги та періодичні видання – журнали «Жасмин», «Моє хобі», «Яблунька» - з яких дівчатка можуть дізнатися про різні види рукоділля та вибрати собі заняття до душі.

/Files/images/IMG_0390.JPG

Вітаємо всіх дівчаток зі святом і запрошуємо до бібліотеки!

Кiлькiсть переглядiв: 138

Коментарi