Екранізація книг сучасних письменників

2021-04-09

/Files/images/Екранізація книг.jpg

Читання літератури - не тільки корисне заняття, але і приємне. Немає нічого кращого, ніж в теплий вечір заховатися від буденної суєти в барвистому світі дивовижних історій.

Фантастичні пригоди, казкові події, душевні життєві історії - все це можна знайти в книгах українських письменників. Книга здатна передати неймовірні почуття і створити потрібну емоційність, яка захопить і не відпустить поки не дочитаєш її до кінця . Так з'являються бестселери. А там, де популярність книги, там і можливість цікавого сценарію для фільму. Завжди цікаво перечитувати улюблені книги, але не менш приємно переглядати приголомшливі екранізації творів, від яких просто захоплює дух.

Тож я підготувала для Вас добірку найвдаліших екранізацій сучасних авторів – від мелодрами до військового детективу, – що не залишать вас байдужими і можливо заохотять прочитати книгу.

/Files/images/gudzykn-cover-4002.jpg

Роздобудько Ірен Ґудзик Роман.-К.: Нора-Друк ; Серія книг Читацький клуб.- 2015.- 224 с.

«Ґудзик» вже багато років є одним з лідерів продажів книгарень і зайняв місце серед національних бестселерів. Фатальна зустріч у мальовничому куточку Карпат змінила життя головного героя Дениса. Він пройшов всі кола пекла в Афганістані, але вижив. Через декілька років ми знову бачимо Дениса, але тепер він - успішний керівник рекламної компанії. Проте минуле кохання знову увірвалося в його життя.

У цьому романі немає смертей і катаклізмів, але непорозуміння між головними героями спричиняє драматичні події. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі. А тим часом янгол грає маленьким загубленим ґудзиком...

Це історія про кохання. Таке, що сковує твої думки і змушує робити дивні вчинки. Кохання, котре не принесе щастя і ти це розумієш. Але продовжуєш кохати. Без надії і сподівань. Відчайдушно і безкомпромісно. Так, як умієш. Це роман про зраду. Вчинок, який зруйнує маленьке щастя багатьох людей. Одним необережним порухом невидимої руки можна втратити людину, котра рятувала тебе від відчаю. Людину, котра не давала впасти, тоді коли було уже не сила терпіти. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад, а цінувати те, що існує поруч із тобою — сьогодні і назавжди. А можливо, цей роман про... дещо з життя янголів, що випадково потрапили на нашу землю?...

2008 року вийшов український мелодраматичний фільм режисера Володимира Тихого, за однойменним романом Ірен Роздобудько.

Мелодрама «Ґудзик» – історія кохання, що розтягнулася на довгі роки і ніяк не відпускає героїв. Нерозділені почуття, випадкові зустрічі, трагічні події – усе це тут.

І у фільму, і в книги є багато прихильників. Що цікаво – вони не намагаються порівнювати ці твори, шукаючи, що все ж таки краще,адже історії відрізняються, а тому це підкуповує і прочитати, і подивитись.

Тож дорогі читачі, дивіться фільм і читайте книгу, знаходьте своїх улюблених героїв, переживайте з ними бурю неймовірних емоцій і почуттів.

/Files/images/26_1_1902.jpg

Кокотюха, А Червоний: роман.-Харків:Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2016.-320с.

В Україні «Червоний» у книжковому форматі обійшов за накладом навіть Стівена Кінга!

Роман, увійшов до довгого списку премії "Книга року ВВС-2012"

Найбільш плідний письменник сучасної української літератури Андрій Кокотюха часто говорить, що в нашій культурі не вистачає популярних героїв. Для створення такого роману потрібно багато матеріалу, але головне — натхнення й письменницький хист.

Усього цього в Андрія вдосталь. Він написав роман за два з половиною місяці. Матеріалами йому слугували мемуари повстанців, публікації українських істориків та розмови зі свідками тих давніх подій.

«Повстанський рух, якого я частково торкаюсь у романі,- сказав Кокотюха в одному зі своїх інтерв’ю.- неоднорідний і неоднозначний. В середині цього руху було дуже багато розбіжностей, дуже багато неузгодженостей. Але всі вони мали одну мету – звільнити Україну від окупації. Просто в кожного були свої методи. Але розуміли вони все це однаково»

«Червоний» – це історичний роман про події в Україні після Другої світової війни – кінець 40-х років. Дія у творі розгортається на Західній Україні у час, коли там діяли українські повстанці.

Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони… можуть бути корисними. Замість скніти в таборах, ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому єдиному до снаги приборкати ув’язнених злодіїв. Як це було, розкажуть три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. Не шукайте Червоного ані серед мертвих, ані серед живих, шукайте — серед овіяних легендою!

«Драма українців, затиснутих двома тоталітарними «соціалізмами» — інтернаціональним та національним, історія життя «на грані двох світів» варта того, щоб її розповіли. У цьому розумінні роман Кокотюхи «Червоний» приречений на прочитання.».

Вахтанг Кіпіані,

головний редактор сайту

«Історична правда»

Похвала від ворога — то найліпша похвала… Ця книжка — це три розповіді про Данила Червоного від його найзапекліших ворогів.

Міліціонер Михайло Середа щиро вважав упівця Червоного ворогом. У повоєнні роки він, не жаліючи себе, чинив перепони повстанцям. У цих зіткненнях він утратив кохану, та зберіг чоловічу гідність. І не міг не визнати, що Данило — безстрашний воїн.

Полковникові КГБ Льву Доброхотову таки вдалося заманити вояка у пастку. А Уляна, дівчина Данила, стала жертвою чекістів. Тепер на ватажка повстанців чекав нелегкий шлях до ГУЛАГу.

Воркутлаг. Колишній червоноармієць Віктор Гуров упевнений, що потрапив сюди випадково, а ось ворогам країни рад саме тут і місце. Та гідність і щирість Данила, його переконання і надзвичайна душевна міць змушують Віктора замислитися…

2017 року вийшов український історичний фільм режисера Зази Буадзе по однойменного роману Андрія Кокотюхи «Червоний».

Кожна сцена у фільмі перехоплює дух, бадьорить свідомість незгасаючою духовною та фізичною боротьбою.

/Files/images/fb901526y_pozyvnoj-banderas_obl_3d2.jpg

Дзюба, Сергій Позивний «Бандерас». Військовий детектив.-Х.: Вид-во «Ранок»: Фабула,2019.-240с.

«Позивний «Бандерас»» — справжній військовий бойовик, чи не найперший в Україні, заснований на реальних подіях.

У зоні АТО у вересні 2014 року за «наводкою» диверсанта скоєно теракт — сепаратисти знищили маршрутку, загинуло дванадцятеро дорослих і дитина. Стає відомо, що інформатор ворога — службовець української армії, водночас шляхом радіоперехоплення з’ясовується, що в цьому регіоні чекають на прибуття полковника російського ГРУ. Розпочинається операція зі знешкодження диверсанта, здійснення якої доручають групі контррозвідників на чолі з капітаном Антоном Саєнком…

На основі твору вийшов український військовий детективний фільм режисера Зази Буадзе «Позивни́й „Банде́рас“» . Сценарій стрічки, написаний Сергієм Дзюбою та Артемієм Кірсановим має в основі щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповіді воїнів АТО.

Одноіменна пригодницька кінострічка стала популярно. Дехто переглядав її по декілька разів, раз у раз співпереживаючи пригоди команди головних героїв. Попри усю «художність» фільму, обожнюють його й учасники АТО/ООС. Адже режисер Заза Буадзе до зйомок стрічки активно залучав реальних ветеранів бойових дій на Донбасі. Виконавець головної ролі актор Олег Шульга, також є бійцем-добровольцем, учасником АТО.

"Позивний "Бандерас" точно можна віднести до списку найкращих українських фільмів 2018 року!

Проте варто відзначити, що роман, хоча й відтворює сценарій, проте має кілька моментів, що дозволяють трохи інакше глянути на різних персонажів, насамперед, це стосується відважної бойової четвірки. Автори застосували доволі цікавий прийом, описуючи перебіг подій очима щоразу інших героїв, трохи глибше розкриваючи кожного з них, їх історію, характер та мотиви. Навіть стосунки між ними постають в іншому світлі, ніж при перегляді фільму.

Але це судити Вам , дорогі читачі, тож читайте, дивіть і порівнюйте.

/Files/images/48548_797212.jpg

Сергій Жадан Ворошиловград .- Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» .-2015 (Рік першого видання 2010 ).- 320 с.

За версією конкурсу «Книга року Бі-бі-сі» роман «Ворошиловград» став кращою книгою десятиліття!

Пил доріг, іржаві бензоколонки, втомлені автобуси, старі «хрущовки»... Місто, що залишилось десь поза часом. Дивні люди, які займаються дивними справами. Абсурд - та водночас «справжність» існування...

Головний герой молодий чоловік Герман повертається до містечка свого дитинства у степах Донбасу, щоб знайти зниклого брата і врятувати його бізнес. Проте реальність виявляється хиткою, майбутнє - невизначеним, а минуле викликає надто гостру ностальгію... Життя робить крок убік, і ти несподівано опиняєшся поміж своїм минулим, де на тебе чекають друзі, й майбутнім, де на тебе чекають вороги. Вони приходять і забирають у тебе все, що тобі належить. Вони позбавляють тебе твоєї свободи й твоєї території. Вони забирають у тебе твоє минуле і твою пам ’ять. І все, що ти можеш їм протиставити – це свою любов і свою ненависть. Ну, і свої кримінальні навички.

Лірична і жорстка, соціальна і метафізична, меланхолійна і реалістична історія, сповнена безмежних просторів, спогадів, сновидь, мрій, джазу та духу справжньої дружби.

Екранізації книжок Сергія Жадана знімали й раніше. Але ще ні один фільм не був настільки масштабним як «Дике поле», екранізація по роману «Ворошиловград» Сергія Жадана. Стрічка є дебютною режисерською роботою Ярослава Лодигіна. Фільм вийшов в 2018 році.

Ярослав Лодигін своєю дебютною роботою підкорив серце вибагливого українського глядача, чудово адаптувавши роман і залучивши до зйомок найкращих акторів. Діалоги, гумор, операторська робота, гра акторів – усе на дуже високому рівні.

Деякі критики навіть пророкують фільму статус культового, що не дивно – це Жадан.

/Files/images/chornyj-voron-zalyshenets-800661.800x8002.jpg

Шкляр, В Залишенець. Чорний Ворон: роман.- Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2014.-432с.

У романі «Чорний Ворон. Залишенець», над яким автор працював майже 13 років, висвітлено одну з найдраматичніших сторінок нашої історії – повстанську боротьбу українців проти окупаційної влади у 1920-х роках. Із глибини забуття виринає містична постать отамана Чорного Ворона, що переміг смерть …

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах, забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам`яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть…

«Чорний ворон» — повнометражний художній фільм режисера Тараса Ткаченка виробництва «ТРК Студія 1+1» за романом однойменного бестселера відомого українського письменника Василя Шкляра. Фільм вийшов в 2019 року.

Стрічка розповідає історію життя та кохання Івана на прізвисько Ворон, якому випала доля стати учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Одвічна жага українців до волі не дає головному герою залишатись осторонь важливих подій, які розгортаються у його селі. Саме тому він відважно жертвує спокоєм та сімейним затишком та починає запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, волю та майбутнє українців та власної родини.

Порівнювати літературний твір і кіно, справа марна, адже це абсолютно різні мистецькі жанри. В одному панує слово, в іншому все вирішує картинка і дія. Крім того, у книжці заправляє лише письменник, над фільмом працює ціла команда.

До речі, Василь Шкляр не залишився осторонь фільму, долучився до написання сценарію. Крім того, у стрічці звучить його голос. Письменник начитує слова автора, це насамперед роз’яснює глядачеві події, нагадує йому про існування книжки, а також дає унікальну можливість почути в кіно уривки роману в авторському виконанні.

Ця стрічка зачіпає за живе, змушує думати про важливі речі, котрі відбувалися в Україні 100 років тому і, на жаль, повторюються сьогодні.

/Files/images/Століття_Якова2323.jpg

Лис, В Століття Якова: роман.- Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2015.-240с.

Найкращий роман десятиріччя — короноване слово, яке вразило літературну Україну!

Книга побудована у формі життєпису, Яків Мех в очікуванні столітнього ювілею пригадує основні події свого життя. Щось вдалося, щось ні, можливо щось варто було б змінити, однак минулого не вернеш… Все своє життя він змушений був виживати, пристосовуватися до обставин, в такій ситуації надзвичайно складно не зламатися, Яків не зламався: терпів, загартовувався, боровся, вижив, проживши цілу епоху, життя, подій якого вистачило б не для однієї людини. Незважаючи на всі складнощі та випробування долі до глибокої старості зберіг у душі почуття любові та вміння любити, не втратив інтересу до мінливого світу, не розучився людяності та не втратив бажання допомагати тим, хто цього потребує.

У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, — і виринає десь із глибини пам`яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття… Читача пускають на початок ХХ сторіччя, коли вирувала Перша Світова Війна. На її місце згодом приходить невеличкий затишок, а потім знову - Друга Світова Війна, довгий шлях УССР, Незалежність... І поки політика створювала нову карту, люди жили - кохали, іноді зраджували, заробляли, народжували дітей, гинули...

Книга Володимира Лиса напрочуд близька, своя, долі описаних в ній людей видаються тобі рідними та знайомими. Історія Якова не може полишити байдужим, бо вона справжня. Це і є життя.

Хто ще не прочитав цю книгу − прочитайте й пірнайте у світ минулого століття та вслухайтесь в тиху сповідь старого Якова Меха….

«Століття Якова» — український історичний мінісеріал з 4-х серій, створений телеканалом «1+1», екранізація однойменного роману Володимира Лиса. Роман, за мотивами якого була відзнята картина, є лауреатом української премії «Коронація слова». В основі сюжету – історія України очима волинського селянина-довгожителя Якова Меха. Він народився ще за часів Російської імперії, а старість зустрічає у сучасній незалежній Україні. У його долі – війни, полон і втрата близьких, але її головний підсумок – збереження людяності і здатності любити. Сценаристом драми став Андрій Кокотюха, а режисером-постановником виступив Бата Недич.

Варто зауважити, що інтернет-аудиторія надзвичайно тепло сприйняла прем'єру «Століття Якова», особливо відзначивши актуальність проекту, гру акторів та музичний супровід серіалу.

«Приємно дивитися фільм для українців про українців», «Тихенькі розповіді моїх бабусь постали на екрані. Столітня історія моєї Волині…», «Дякую за правдивість подій. Це фільм для підростаючого покоління, щоб знали, що переживала їх багатостраждальна Батьківщина та її народ. Що може винести на своїх плечах одна людина і залишитися при цьому Людиною», «Пронизливий фільм. Все дуже органічно», - пишуть користувачі Facebook.

Показ цієї епічної української драми - це нагадування, що ми маємо власну культурну універсальність і безмежний потенціал.

Шановні читачі, читайте гарні книги, дивиться хороші фільми, цікавтеся екранізаціями сучасних письменників, адже вони цього варті.

Увага!!! Розглянуті книги Ви можете знайти на полицях Публічної бібліотеки Лохвицької ОТГ. Вони чекають на Вас :-)

Кiлькiсть переглядiв: 170

Коментарi