ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТРОМ ПУБЛІЧНОЇ БІБЛІОТЕКИ ЛОХВИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ОТГ

Правила користування Інтернет-центром Бібліотеки (далі – Правила) розроблено відповідно до Статуту Бібліотеки та Правил користування Бібліотекою.

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Наш інтернет-центр створено з метою надання кожному користувачу бібліотеки можливості вільного безкоштовного доступу до світових інформаційних ресурсів через комп’ютерну мережу Internet за підтримки програми «Бібліоміст»

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Ресурси та послуги інтернету є доповненням фонду нашої бібліотеки надаються читачам бібліотеки у вигляді доступу до Інтернету робочі станції Інтернет-центру бібліотеки та через WI - FI.

1.2. Бібліотека не несе відповідальність за якість, зміст та форму ресурсів, по яких читач звернувся чи отримав з Інтернету, використовуючи робочу станцію Інтернет-центру бібліотеки.

1.3. Штат бібліотеки не має можливості надати читачу глибоких знань та вмінь у користуванні Інтернетом або персональним комп’ютером, але може надавати пропозиції з пошуку або відповіді на конкретні питання, безпосередньо пов’язані з особливостями використання доступу до Інтернету через робочі станції інтернет-центру бібліотеки.

1.4 За одним ПК може знаходитись тільки один користувач.

1.5. Обслуговування в Інтернет-центрі бібліотеки здійснюється відповідно з режимом роботи: понеділок – п'ятниця з 9.00 до 17.45, неділя з 10.00 до 16.45. У святкові, передсвяткові дні, в літній період, під час проведення навчальних курсів та тренінгів режим роботи Інтернет-центру може змінюватись. Про зміни в режимі роботи користувачі повідомляються заздалегідь.

Інтернет – центр працює

з 9.00 год. до 18.00 год.

Перерва з 12.00. до 13.00 год.

Вихідний : субота

Не обслуговує в санітарний день

(останній день місяця)

2. ОБОВ’ЯЗКИ КОРИСТУВАЧА.

2.1. Перед початком роботи в Інтернет-центрі користувач повинен ознайомитись з Правилами користування Інтернет-центром Публічної бібліотеки Лохвицької міської ОТГ» та дотримуватися їх.

2.2. Бібліотека вимагає від читача дотримання чинних Правил користування Інтернетом в бібліотеці, толерантності в поведінці, добровільного обмеження споживання ресурсів Інтернет-центру мінімальним необхідним рівнем, толерантності в поведінці щодо інших читачів та електронного співтовариства Інтернету.

2.3. Робота в мережі Інтернет проводиться за попереднім записом або дзвінком по телефону 3-40-62 з розрахунку використання Інтернет-центру максимум ОДНА ГОДИНА НА ДОБУ. При наявності вільних місць – займати місце для роботи, визначене бібліотекарем.

Примітка: Особи з явними проблемами недотримання особистої гігієни, що призводить до дискомфорту перебування в Інтернет-центрі інших користувачів, не обслуговуються.

На прохання користувача, лише у разі відсутності черги, тривалість сеансу може бути подовжено. Подовжений сеанс закінчується при надходженні запиту щодо надання доступу до Інтернету наступного користувача.

Увага!

- В особливих випадках( великий попит користувачів у певні години) адміністрація має право зменшити час користування Інтернетом до 30 хвилин.

2.4.При записі до інтернет-центру користувачу необхідно мати при собі паспорт або інший документ підтверджуючий дану особу. Він повинен обов’язково зареєструватися в Інтернет-центрі і отримати дозвіл на роботу у бібліотекаря Інтернет - центру. Читацькі формуляри ведуться на кожного користувача мережі Інтернет.

2.5. Дбайливо ставитись до майна, технічного і програмного забезпечення інтернет-центру.

2.6. Повідомляти бібліотекаря про порушення, що виникли під час роботи, а не самостійно ліквідувати пошкодження в роботі комп’ютера.

2.7. Згідно з Актом компенсувати матеріальний збиток. нанесений ним у результаті неправильного користування обладнанням і програмним забезпеченням.

3. ПРАВА КОРИСТУВАЧА.

3.1. Користувачем безкоштовного інтернет-центру може стати кожний користувач бібліотеки незалежно від місця проживання, освіти, соціального стану.

3.2. Має право використовувати Інтернет-центр для безкоштовного доступу до інформаційних ресурсів.

3.3 Має право замовити одну годину роботи в Інтернет – центрі по телефону або особисто. Має право на запізнення не більше 10 хв. від визначеного часу.

3.4 При наявності вільних місць має право зайняти комп’ютер, визначений бібліотекарем і працювати одну годину.

3.5. Має право на використання власної електронної пошти та акаунтів для роботи в програмах, що встановлені бібліотекою.

3.6. Має право на отримання індивідуальної консультації з питань роботи у мережі Інтернет від бібліотекаря та допомоги при пошуку інформації. ( в мінімальних обсягах, не більше 5 хвилин).

Примітка: Бібліотекарі не зобов'язані навчати користувача роботі на ПК (робота з мишкою, запуск програми тощо) за його сьогохвилинною вимогою та здійснювати пошук інформації замість користувача.

3.7. Приймати участь в волонтерській діяльності при Інтернет-центрі.

3.8. Стати спонсором або залучати зацікавлених осіб до фінансової підтримки Інтернет-центру.

3.9. Копіювати інформацію з Інтернету з дозволу працівника центру.

3.10. Заздалегідь повідомляти працівника Інтернет-центру про відмовлення від роботи у виділений час.

3.11. Користувачі можуть записати отриману ними інформацію на USB Flash-накопичувачі , сумісні з типовими драйверами .

Примітка: Копіювання інформації на електронний носій користувача можливе з дозволу бібліотекаря, який попередньо здійснює перевірку флеш-накопичувача, диску на наявність вірусних файлів або здійснює форматування.

3.12. Користувачі можуть отримати послуги за допомогою комп’ютерних технологій згідно наказу директора бібліотеки про надання додаткових платних послуг.

3.13. У разі збою технічного характеру під час роботи в Інтернет-центрі відвідувачу надається інший час для користування Інтернетом.

3.14. Користування в Інтернет-центрі та в інших відділах бібліотеки власними зошитами, книгами, електронними носіями інформації, ноутбуками.

3.15. Надання пропозицій щодо покращання роботи Інтернет-центру бібліотеки.

4. КОРИСТУВАЧІ ПОВИННІ:

4.1 Поважати право інших користувачів бібліотеки на обслуговування, дотримуватися етики та моральних норм поведінки;

4.2 Дбайливо ставитись до комп'ютерного обладнання, меблів та іншого бібліотечного майна. Користувач, який завдав бібліотеці матеріальної шкоди, відшкодовує вартість зіпсованого майна у розмірі, необхідному для його відновлення або заміни;

4.3 Дотримуватись розпорядку роботи Інтернет-центру. Здійснювати запис інформації на носій за 15 хвилин до закінчення роботи Інтернет-центру;

4.4 Повідомляти про будь-який збій у роботі комп’ютерної техніки та Інтернет-зв’язку бібліотекаря.

4.5 Не включати звукові сигнали на власних електронних пристроях: ноутбуках, мобільних телефонах. Розмовляти по мобільному телефону у приміщенні бібліотеки не дозволяється.

4.6. Для копіювання інформації попередньо отримувати дозвіл у бібліотекаря.

5.КОРИСТУВАЧАМ ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТРУ ЗАБОРОНЕНО.

5.1 Використовувати комп'ютерне обладнання Інтернет-центру не за прямим призначенням;

5.2 Переміщувати системні блоки та монітори комп'ютерів, перекручувати мережні шнури;

5.3 Встановлювати будь-яке програмне забезпечення (в т.ч. запускати його з електронних носіїв: дискет, CD та DVD дисків, флеш-носіїв, переносних жорстких дисків і т. ін.), вносити зміни у комп'ютерне обладнання чи програмне забезпечення, змінювати існуючу конфігурацію операційної системи, змінювати налаштування робочого столу, самостійно вмикати, вимикати або перезавантажувати комп'ютер;

5.4 Псувати чи модифікувати налаштоване комп'ютерне обладнання або програмне забезпечення;

5.5 Підключати інше периферійне обладнання до комп'ютерів та чинити дії, що можуть завдати шкоди бібліотечній техніці;

5.6 Перевищувати час роботи в мережі Інтернет, обумовлений Правилами;

5.7 Використовувати комп’ютерну техніку бібліотеки та доступ до мережі Інтернет для здійснення:

- політичної та релігійної пропаганди;

- несанкціонованого доступу до платних ресурсів Інтернет та незаконної діяльності, що заборонена чинним законодавством України (перегляду та скачування порнографічної продукції; перегляду та розповсюдження матеріалів, що пропагують насильство, расову або релігійну нетерпимість тощо);

- розповсюдження комп'ютерних вірусів;

- несанкціонованого проникнення в інші комп'ютерні мережі;

5.8 Порушувати закони копірайту (копіювати та розповсюджувати інформацію, захищену законодавством України про авторське право і суміжні права, а також міжнародним законодавством про авторське право в Інтернеті);

Примітка: відповідальність за порушення вимог чинного законодавства України про авторське право і суміжні права несе користувач;

5.9 Користуватись ресурсами, що перенавантажують Інтернет-канал: відвідувати ігрові та букмекерські сайти, скачувати будь яке програмне забезпечення або файли; відкривати більше 3-х вкладок, що перевантажує оперативну пам’ять комп’ютера та гальмує роботу браузера;

Примітка: у разі значного перенавантаження каналу сеанс користувача, що був причиною перенавантаження, буде припинено;

5.10 Заходити до Інтернет-центру в нетверезому стані та неохайному вигляді;

5.11 Вживати в Інтернет-центрі їжу чи напої, курити, смітити, знімати взуття;

5.12 Вести відео чи аудіозапис без дозволу адміністрації бібліотеки;

5.13 Копіювати аудіо або відеофайли без дозволу бібліотекаря-консультанта.

5.14. Порушувати громадський порядок;

5.15. ПОРУШУВАТИ ДІЛОВИЙ РИТМ ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТРУ: голосно розмовляти, користуватися мобільним телефоном, заважати роботі інших користувачів.

5.16. Прослуховувати аудіо-інформацію на максимальному рівні гучності при використанні персональних навушників;

5.17. Захаращувати робоче місце біля комп’ютера.

ЗА ПОРУШЕННЯ ЦИХ ПРАВИЛ АДМІНІСТРАЦІЯ ЗАЛИШАЄ ЗА СОБОЮ ПРАВО ЗАБОРОНИТИ ВІДВІДУВАЧУ КОРИСТУВАТИСЯ ІНТЕРНЕТОМ до 6 місяців.

6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕКИ

6.1. Бібліотека не несе відповідальності за падіння швидкості каналу Інтернет у години найбільшої активності користувачів всесвітньої мережі, в т.ч. Інтернет-аудиторії Бібліотеки.

6.2. Бібліотека не несе відповідальності за тимчасове обмеження доступу чи некоректну роботу веб-сторінок в мережі Інтернет у зв'язку з великим навантаженням на сервери пошукових систем, або з інших технічних причин.

6.3. Бібліотека не несе відповідальності за втрачені файли, що були збережені користувачем в пам’яті персонального комп’ютера, оскільки після вимкнення чи перезавантаження інформація з них видаляється.

6.4. Бібліотека не несе відповідальності за документи та особисті речі, залишені користувачами без догляду.

7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОРИСТУВАЧІВ.

7.1. Користувач несе відповідальність за документи та особисті речі, залишені ним без догляду.

7.2. Користувач несе відповідальність за порушення норм авторського права, нанесення матеріальних збитків та/або моральної шкоди іншим особам і організаціям, вчинення інших протизаконних дій згідно з чинним законодавством.

8. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ БІБЛІОТЕКАРІВ.

8.1. Бібліотекар зобов'язаний попередити користувача за 15 хвилин до закінчення роботи бібліотеки про необхідність зберегти інформацію та звільнити робоче місце. При відсутності реагування користувача на вимогу бібліотекаря-консультанта, останній має право вимкнути ПК.

8.2. Бібліотекар Інтернет-центру зобов'язаний перевіряти електронні носії користувача на віруси та наявність іншого програмного забезпечення, що може пошкодити ПК.

8.3. Бібліотекар не зобов'язаний заповнювати анкети, візи та інші документи для користувачів, набирати тексти, здійснювати пошук в Інтернеті замість користувача, а також редагувати інформацію, знайдену та скопійовану користувачем.

8.4. В окремих випадках співробітники бібліотеки мають право інспектувати звернення користувачів до Інтернет-ресурсів.

8.5. Бібліотекарі несуть відповідальність за збереження інформації про персональні дані користувачів Інтернет-центру відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

9. ІНТЕРНЕТ – ЦЕНТР НЕ НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА:

9.1. Зміст, новизну або точність інформації, розміщеної в мережі Інтернет.

9.2. Особисту переписку і незакриття власних сторінок користувачів у соціальних мережах.

9.3. Несанкціонований доступ користувачів до платних ресурсів Інтернет.

9.4. Будь-які збої технічного характеру, що не залежать від працівників Інтернет – центру.

9.5. Звернення користувачів до ресурсів Інтернету з метою здійснення діяльності, забороненої чинним законодавством України.

10. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

10.1. Бібліотека не приймає жодних претензій щодо негативного впливу ПК та іншого комп'ютерного обладнання на стан здоров'я користувачів.

10.2. Доступ до ресурсів Інтернету в бібліотеці є привілеєм користувача, а не його правом.

БІБЛІОТЕКА МАЄ ПРАВО

Відмовляти у наданні доступу до комп’ютерів Бібліотеки та відкритих Інтернет ресурсів:

- Дітям без супроводу батьків,

- Користувачам, які не володіють навиками роботи з комп’ютером,

- Користувачам, які порушують встановлений час надання послуги, чинне законодавство та дані правила.

За протиправні дії у мережі Інтернет та збитки, нанесенні користувачами Інтернет – центру сторонній стороні, правову та матеріальну відповідальність несе особисто користувач. Користувач несе відповідальність за порушення норм авторського права при користуванні мережею Інтернет та неправомірний запис інформації згідно із чинним законодавством України.

Адміністрація бібліотеки попереджає: за навмисне псування обладнання та програмного забезпечення користувач несе відповідальність згідно з чинним законодавством.

Користувачі, які пошкодили обладнання Інтернет-центру, несуть кримінальну, адміністративну і матеріальну відповідальність згідно з законами України.

Користувачі, які нанесли Інтернет-центру матеріальні збитки, виключаються з числа користувачів бібліотеки без права повторного запису.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТР

Публічної бібліотеки Лохвицької міської ОТГ.

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Для отримання доступу до Інтернету потрібно зареєструватися і стати читачем бібліотеки.

1.1. Інтернет-центр безприбутковий структурний підрозділ Публічної бібліотеки лохвицької міської ОТГ, створений з метою реалізації конституційних права громадян на вільне збирання, використання та поширення інформації, ефективного використання інформаційних ресурсів мережі Інтернет для розвитку освіти, культури, підприємницької діяльності та з метою розширення інформаційних послуг бібліотеки.

Інтернет-центр функціонує завдяки гранту наданому програмою «Бібліоміст» в Україні.

1.2 У своїй діяльності Інтернет-центр керується Конституцією України, Законом України «Про внесення змін до Закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу», Указом Президента України «Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні» (№928/2000 від 31.07.2000р.), іншими законодавчими документами, наказами і розпорядженнями Міністерства культури України, обласного департаменту культури і туризму, цим положенням, планами роботи бібліотеки та Інтернет-центру.

1.3. Ресурси та послуги Інтернету є доповненням фонду бібліотек та надаються читачам бібліотеки виключно у вигляді доступу до Інтернету через робочі станції Інтернет – центру бібліотеки.

1.4. Бібліотека не несе відповідальність за якість, зміст та форму ресурсів, по які читач звернувся чи отримав з Інтернету, використовуючи робочу станцію Інтернет - центру бібліотеки.

1.5. Здійснення обмежень на використання Інтернету, передбачені чинним законодавством України, бібліотека покладає на Інтернет - сервіс провайдера, що забезпечує доступ в мережу для Інтернет - центрів бібліотеки.

1.6 Інтернет – центр є функціональним підрозділом Публічної бібліотеки і підпорядковується директору.

1.7 Штат працівників Інтернет – центру визначається директором.

1.8 Режим роботи Інтернет – центру визначається і затверджується директором.

ІІ. Завдання і зміст роботи Інтернет-центру

2.1. Основними завданнями Інтернет-центру є:

- забезпечення вільного доступу до мережі Інтернет користувачів бібліотеки;
- розширення сфери інформаційних послуг бібліотеки;

2.2. Згідно з вище викладеними завданнями Інтернет-центр:

- обслуговує різні категорії користувачів, незалежно від політичних переконань і віросповідань;

- обслуговує користувачів згідно Правил користування Інтернет-центром;

- забезпечує користування Інтернетом на безкоштовній основі;

- організовує навчання користувачів і бібліотечних працівників роботі з комп’ютером і в мережі Інтернет;

- надає консультативну допомогу користувачам;

- веде облік роботи користувачів;

- підбирає матеріал, розробляє, публікує в Інтернеті та регулярно оновлює веб-сторінку бібліотеки;

- надає платні послуги користувачам бібліотеки

3.6. Режим роботи Інтернет-центру визначається і затверджується директором.

Доступ до робочих місць в центрі відбувається з дозволу працівника в порядку загальної черги.

Кiлькiсть переглядiв: 494

Коментарi