В Ісківській сільській бібліотеці проведено годину доброти "Зустріч на планеті Старість". Проведено зустріч з найстарішою жителькою села Святець Наталією Іванівною

/Files/images/20190319_093111.jpg

/Files/images/20190319_093207.jpg

/Files/images/20190319_094848.jpg

_____________________________________________________________________________

Проведено в Ісківській сільській бібліотеці літературно - розважальний конкурс "Міс Весна - 2019" з члена клубу Берегиня.

/Files/images/20190301_123425.jpg

/Files/images/20190301_123515.jpg

/Files/images/20190301_123916.jpg


"Лялька-мотанка - одвічна берегиня роду"

25 березня бібліотекарем Жабківської сільської бібліотеки був проведений День краєзнавства для учнів місцевої школи "Лялька-мотанка - одвічна берегиня роду". На початку майстер - класу діти дізналися про історію виникнення ляльки-мотанки, її сакральне значення, різновидами та технікою виконання. Діти з великим задоволенням майстрували ляльку "Травничку", адже вона має охороняти родину від зла та приносити в дім здоров'я і щастя.

/Files/images/55752511_284834379117859_8654996685040123904_n.jpg

/Files/images/55244493_285110235756940_1651122111621627904_n.jpg

/Files/images/55529876_284834455784518_8652096654402387968_n.jpg

/Files/images/55726144_284834735784490_552626333805445120_n.jpg

____________________________________________________________________________

Творча година «Рукам робота - серцю радість»

Сучасна бібліотека - це в першу чергу територія комфорту, пізнання, дива, несподіваних, цікавих зустрічей, місце де можна не тільки читати книги, але і корисно провести свій вільний час. Творча година «Рукам робота - серцю радість» у Жабківській (Луценківській) сільській бібліотеці.

/Files/images/53421841_270990217168942_3634713260759973888_n.jpg

____________________________________________________________________________

День села Бербениці

До Вашої уваги хочемо показати роботу Бербеницької сільської Бібліотеки-завідує нею Сердюк Валенина Миколаївна.19 серпня ми з моїми читачами прийняли участь у святкуванні Дня села Бербениці. Хоч наше село маленьке але живуть у ньому творчі люди які мають безліч талантів і море захоплень.Знаючи своїх відвучавачів, моєю метою було обєднати різні вікові категорії у одну велику родину де кожен відвідувач який приїхав чи прийшов на свято мав змогу переглянути нарі роботи.обговоривши план роботи з завклубом Кривощей Світланою ми взялися за роботу.

Фото.1-афіша про день села – (робота Сердюк Каріни)

Фото 2- проведення дитячого малюнку «Село очима дітей»- (організація Кошовець Вікторія)

Фото3- майстер –клас у виготовлені квітів з підручних засобів – т(організація Кривощей Тетяна)

Фото 4 –театралізоване дійсто казки «Колобок»- (організація Сердюк Валентини Миколаївна

За участі наймолодших читачів Сердюк Валентин ,Сердюк Іван , Кощовеьць Альбіни,

Ковтун Марини, Дідовець Марії,Дідовець Микити,Кривощей Артем)

Фото5- виставка творчих робіт (організація Сердюк В.М

Вироби з бісеру-Сердюк Каріна ,Прокопенко Тетяна

Вироби з квілінгу- Дідовець Дарина

Вишивка голкаю – Терно Г, Кейбал

Вишивка гачком- Киба Тетяна

Вироби спицями- Козаченко Марія

Вироби з дерева – Чабак Роман

Вироби з овоців- Чуніхіна Людимила

І най цікавіша робота була картина з рибячих кісток –Макаренко Таміла.

Я хочу подякувати всім учасникам які приймали участь за їх підготовку завдяки кожному я маю можливість об’єднувати всю аудиторію своїх відвідувачів і показувари нашу спільну роботу.

Ст..підготувала Сердюк Валентина Миколаївна

/Files/images/1.jpg

/Files/images/2 (1).jpg

/Files/images/2 (2).jpg

/Files/images/2....jpg

/Files/images/2...jpg

/Files/images/2..jpg

/Files/images/3 (2).jpg

/Files/images/3(3).jpg

/Files/images/4...jpg

/Files/images/4(4).jpg

/Files/images/5....jpg

Від ремесла до творчості

«Від ремесла до творчості» під такою назвою пройшла родинна година в Ісківській сільській бібліотеці з родинами ромської національності.

Все найкраще, що є на землі починається з сім’ї. Без неї як без природи, людство обійтися не може. Тут людина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У родині вона навчається любові і добра, вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду. Передавати вміння володіти рідним ремеслом. Так в родині Черновець Михайла Олексійовича та Черновець Марії Іванівни займаються лозоплетінням. Чудові кошики, вази та тарілі виходять з під їх чудових рук. Цьому ремеслу вони вчать і своїх дітей.

Виготовляти різні поробки з паперу та квілінгу вміють і учениці 7 класу Ковач Юлія та учениця 8 класу Ковач Аліна. Дівчата постійно виготовляють різні поробки на свята школи та брали участь в районних конкурсах творчих робіт. Неодноразово нагороджувались грамотами та цінними подарунками. В ромських родинах тісно переплітаються навики ремесла з талантом, споконвічно складалися традиції які передаються з покоління в покоління. Адже родина була є і залишається хранителькою цінностей, культури і історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку.

/Files/images/р1.JPG

/Files/images/р.jpg

Акція «Подаруй бібліотеці книгу в Безсалівській СБФ»

Безсалівська сільська бібліотека вдячна читачам та гостям села за подаровані книги, і буде вдячні всім, хто візьме участь у акції "Подаруй бібліотеці книгу". Якщо у Вашій домашній бібліотеці є книги якими Ви не користуєтесь, їх може прийняти бібліотека, де вони знайдуть вдячного читача. Свої книги бібліотеці вже передали: Дігтяр Олександр Панченко Олександр Дроздик Людмила Ющенко Катерина Прокопенко Надія Прядко Світлана Симоненко Лариса Панченко Лена Куріптя Ігор Тімченко Василь Бібліотека щиро вдячна дарувальникам, тим хто любить книгу і радо ділиться нею з іншими!

Новини бібліотеки

20 лютого 2017 року у Безсалівській ЗОШ І – ІІІ ступенів відбулася тематична лінійка «Герої, яких народила революція Майдану», присвячена Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Шкільний бібліотекар підготувала тематичну виставку «Небесна сотня на сторожі гідності».

/Files/images/ато1.jpg

/Files/images/ато2.jpg

/Files/images/ато3.jpg

18 лютого у читачів Безсалівської сільської бібліотеки Лохвицької РЦБС з’явилася унікальна нагода приміряти на себе професію бібліотекаря в дублер-шоу "Бібліотекар на годину". Діти мали змогу видавати книги читачам, проводили вікторину, працювали з алфавітним каталогом та займалися лікуванням пошкоджених книг.

/Files/images/без1.jpg

/Files/images/без2.jpg

/Files/images/без3.jpg

Їх назвали Небесною Сотнею

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня,зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні, у Токарівській сільській бібліотеці, спільно з будинком культури, 20-го лютого, було проведено урок історичної правди - «Небесна сотня то в серцях вогонь». На захід було запрошено учнів Токарівської ЗОШ та працівників сільської ради.

Ведучі , бібліотекар Л.П.Краснолуцька та державний реєстратор сільської ради,Ю.С.Лиходій, разом із присутніми мали можливість пригадати історичні події, що змінили політичне обличчя України.

Захід доповнили яскраві та змістовні відеоролики «Не спи моя рідна земля, «Майдан׃ Революція гідності»׃ фото літопис увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» та презентація «Небесна Сотня: Герої не вмирають про подвиг Героїв Небесної Сотні, ознайомили з чисельними документальними фото і відеоматеріалами часів Майдану, прослухали патріотичні пісні за мир та незалежність, провели історичні паралелі.

Під звуки старої лемківської пісні «Гей, пливе кача...» у виконанні «Піккардійської Терції» присутні пригадали всіх Героїв Небесної Сотні поіменно .

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та загиблих в зоні АТО.

До уваги відвідувачів було оформлено книжково-ілюстративну виставку-вшанування -« Події, які змінили долю України», на якій представлено художню літературу, документальні фото-матеріали, статті з періодичних видань в яких висвітлюються революційні події листопада 2013 – лютого 2014 року в Україні.

Ми пам’ятаємо і не забуваємо героїчні сторінки нашої історії. Адже ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

Саме у День Героїв Небесної Сотні ми вшановуємо пам’ять тих людей, які віддали своє життя за наше європейське майбутнє».

/Files/images/Токарі1.JPG

/Files/images/Токарі.JPG

День села Токарі 2016

В середу, 24 серпня, Токарівська громада відзначала 25 річницю Незалежності України , та День рідного села під назвою «Україно моя, мій вишневий заквітчаний краю». Свято розпочалося о

16 – й годині не в центрі села, а біля капітально відремонтованого, щойно пофарбованого пішохідного мосту через р. Артополот , що з’єднує Токарі і мікрорайон Рудки м. Заводське.

/Files/images/image (28).jpgСільський голова Ю. М. Краснолуцький та голова СВК «Токарі» М.М. Бондар перерізали стрічку із надією, що відремонтований місток буде довго служить людям.

Епіцентр свята перемістився до Будинку культури, біля якого збиралося все більше і більше людей.

Не кожне село може похвалитися, що має власні герб, прапор та гімн. Тож вже стало традицією в День села, розпочинати свято, виконанням гімну села Токарі, на слова нашого земляка ,поета Василя Бедра , музику написав Анатолій Кибкало.

На сільському заході линули вітання від голови села Ю.М.Краснолуцького. керівника СВК «Токарі, депутата обласної ради» М.М. Бондаря, отамана Лохвицького козацького полку Українського козацтва І.М.Дудника. Почесним гостем на Дні села став Віктор Гіржов, у минулому головний редактор газети «Зоря»,а сьогодні голова громадської організації Народна рада Лохвиччини. На передодні святкування Дня Незалежності в Києві проходив шостий Всесвітній форум українців. Віктор Гіржов був його учасником, тому зачитав вітання токарівцям від представників світового конгресу українців та всесвітньої української координаційної ради в яких вони дякують громаді села, за відновлення історичної правди і пошани до свого видатного земляка Сенютовича – Бережного, якого знає і шанує вся українська діаспора і, нажаль не знає Україна. Саме в нашому селі народилися видатні особи етнограф фольклорист Василь Милорадович, та вчений – геральдик Вячеслав Сенютович – Бережний. Тож за ініціативою отамана Лохвицького козацького полку І. М. Дудника, та спонсора голови СВК «Токарі» М. М.Бондаря на фасаді Будинку культури відбулося відкриття меморіальних дошок, які увічнять пам’ять наших земляків.

/Files/images/image (27).jpg На увічнення пам’яті народного художника – маляра, іконописця Григорія Ксьондза, меморіальна дошка якому була відкрита і встановлена на фасаді Миколаївської церкви нашого села, за ініціативи та фінансової підтримки голови села Ю.М. Краснолуцького і отамана Лохвицького козацького полку І.М.Дудника, створено список з ікони «Пришестя Христа» (авторства Г. Ксьондза), яка передалася в дарунок Миколаївськвй церкві.

/Files/images/image (4).jpg Ведучі свята: Руслана Білик і Любов Краснолуцька згадали своїх земляків – учасників та свідків Другої світової війни. Не оминули увагою і воїнів - афганців та ліквідаторів на Чорнобильській АЕС. Згадали синів земляків, які пішли виконувати свій обов’язок перед батьківщиною на Сході України, де йдуть військові дії. Тепер вони учасники АТО. Ми пишаємось ними, бажаємо міцного здоров’я, удачі, благополуччя.

Відзначили наймолодшого жителя села Токарі, ним став – Станіслав Євгенійович Компанієць.

25 липня зустрів 91- ше літо Михайло Никифорович Сорока, який є найстаршим жителем села Токарі.

В 2016 році зразковою стала садиба І.М.Дудника

На святі була представлена виставка народних умільців нашого села «Вишивана Україна». Це люди, які продовжують культурні традиції і несуть прекрасне у світ.

/Files/images/image (6).jpgТокарівчан та гостей заходу пісенними переливами вітали народні фольклорні аматорські колективи «Мальви» та «Надвечір’я». Далі концертну програму продовжили аматори сцени Яхниківського Будинку культури.

Традиційно для односельців та гостей Дня народження села була приготовлена козацька каша та пухкі вареники.

20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної Сотні

В історії нашої держави з’явилася ще одна трагічна сторінка – 20 лютого день пам’яті Героїв Небесної Сотні, пам’яті тих, хто віддав своє життя за Батьківщину. Пішли з життя найкращі сини і дочки України. Цій даті була приурочена година –реквієм « Майдан: кривава стежка до свободи» проведена в приміщенні Бодаквянської сільської бібліотеки разом з працівниками сільського будинку культури.

Важко уявити нам, людям мирного часу,що перечитаний не одним поколінням твір О.Довженка «Україна в вогні « буде чітко відображати сьогодення України. Упродовж 23 років українці пишалися тим,що незалежність здобули мирно, безкровно. Але події з кінця 2013 р. й до нині переконують; маємо об’єднатись в спільній боротьбі за майбутнє нашої держави.

Запрошеними на захід були учні місцевої школи, жителі села. Присутні мали змогу переглянути стенд зі світлинами, газетними публікаціями,відеоматеріалами тих жахливих подій,які відбулися два роки тому на Майдані. Нікого не залишили байдужими ті страшні кадри. В присутніх наверталися сльози, коли звучали пісні «Мамо не плач », «Небесна Сотня», «Молитва за Україну».З особливим хвилюванням учні читали вірші. /Files/images/бодак1.JPG /Files/images/бодакв.JPG/Files/images/бодак2.JPG

Ведучими ( Н. Солонець, О.Копилян ) зачитаний список земляків, які зі зброєю захищають Східний кордон України, названі загиблі жителі Лохвицького району. Із запаленими свічками хвилиною мовчання вшанували всіх тих,що полягли за Україну. Учні школи разом з організаторами позакласної роботи ( Калюжка В.Г., Солонець Л.В.) принесли з собою малюнки, письмові побажання Україні, які були складені в конверт і прикріплені до карти України.

Закінчилася година-реквієм словами:

« Нам треба об’єднатись воєдино,

Бо мрії й прагнення у нас одні-

Щоб стала вільна й сильна Україна

Ми скажем усі разом: Ні – війні»

Н. Солонець, бібліотекар Бодаквянської СБФ

Герої небесної сотні

Небесна Сотня - то в серцях вогонь.

Від гаряче палав за Україну.

Віднині тихим співом заспокой

Ти, земле рідная, свою дитину…

Майдан став символом боротьби, символом утвердження європейських цінностей у споконвічно європейській державі.

І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали накращі. І більшість із них – молоді, сильні. Ті, що тільки починали жити. І сьогодні ми зібралися для того, щоб пом’янути та вшанувати Небесну сотню.

Такими словами розпочалася година пам’яті в Їсківській сільській бібліотеці – філії, сумні, проникливі і водночас палкі слова зринали з вуст сільського голови – Макаренка С. М., ведучих заходу – бібліотекарів Козлової Г. І. та Сімоненко Т. А., Грипась В. В. – вчительки Ісковецької ЗОШ. Учні 9 класу Демченко Яна, Сімоненко Сніжана, Голуб В., Іващенко А., читали вірші, присвячені пам’яті героїв Небесної Сотні.

… Хвилина мовчання, і лине давня лемківська пісня «Пливе кача по тисині», веде наш народ у пам’ять про тих, хто навічно впав на Майдані за нашу свободу. Ми сьогодні в скорботі й великою нашою вдячністю згадуємо Героїв світлої пам’яті Небесної Сотні, котрі тепер постійно споглядатимуть за нами й нашими вчинками.

На закінчення години учнями було організовано флеш – моб «Герої не вмирають» із запаленням свічок та триманням ангелочків./Files/images/IMG_2218.JPG

/Files/images/їск2.JPG
/Files/images/їск1.JPG

/Files/images/їск.JPG

Нам треба об’єднатись воєдине,

Бо мрії й прагнення в нас одні –

Щоб стала вільна й сильна Україна,

Ми скажем усі разом: «Ні – війні!»

Г. Козлова, бібліотекар Їсківської СБФ.

Солдат війни не обирає

15 лютого в Токарівській сільській бібліотеці разом з СБК було проведено годину спілкування «Солдат війни не обирає» присвячену до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.На заході вшанували запрошених ветеранів –афганців.З вітальним словом виступив сільськмй голова Краснолуцький Ю.М.та НАЧВУС Токарівської с/р Куць Л.П./Files/images/токафг3.JPG/Files/images/ток афг1.JPG

Запаленою свічкою пам яті та хвилиною мовчання вшанували пам'ять воїнів, які загинули під час Афганської війни.

/Files/images/токарі афг2.JPG

Загальносистемний масовий захід в Токарівській СБФ - відзначаємо річницю нашого земляка В. П. Милорадовича

В Токарівській СБФ вже не один рік функціонує клуб за інтересами "Недільна світлиця". Шукаючи відраду для душі, в клуб об’єдналися жінки, закохані в літературне слово, українську пісню, народну кухню, квітникарство,городництво. Активно спілкуючись, вони творять для себе і довкола себе простір взаєморозуміння, взаємопідтримки та доброзичливості. На засіданнях проводяться різноманітні заходи, спрямовані на розширення кругозору учасників Клубу, організацію змістовного відпочинку, отримання нових навичок, необхідних для покращення якості життя.

7 лютого в Токарівській сільській бібліотеці разом з членами клубу «Недільна світлиця»було проведено краєзнавчу розвіку «Дослідник –народознавець з Полтавщини» присвячену 170-річчю від дня народження видатного українського фольклориста, етнографа, історика, народознавця, поета і перекладача нашого земляка уродженця села Токарі Лохвицького району - Василя Петровича Милорадовича (13.01.1846 -1911).Масштабність і ґрунтовність досліджень тієї доби для нас - не тільки багатющий досвід і традиція , а й заклик до дії. Спадщина дослідника і досі має значну наукову вартість.

/Files/images/токарі світлиця.JPG

/Files/images/токарі світл1.JPG

/Files/images/токарі світи3.JPG

5 лютого бібліотекар Токарівської сільської бібліотеки разом з учителем української мови та літератури Божко Оксаною Олексіївною та учнями Токарівської ЗОШ 1-3 ст. провели краєзнавчу розвідку «Дослідник –народознавець з Полтавщини» присвячену 170 - річчю від дня народження видатного фольклориста, етнографа, історика, народознавця, поета і перекладача нашого земляка уродженця села Токарі Лохвицького району - Василя Петровича Милорадовича (13.01.1846 -1911). Василь Милорадович - автор понад 20-и історичних, етнографічних фольклористських досліджень України та Полтавщини. Дослідження В.П. Милорадовича нині становлять велику цінність для вивчення міфології, давніх традицій і обрядів нашого народу. Він присвятив все своє життя збиранню та збереженню духовної спадщини наших предків. Вражає здатність фольклориста описувати різні традиції та обряди. Своєю діяльністю В.П. Милорадович уніс помітний вклад у розвиток української куль тури, він також належить до славетної кагорти провідників духовності України.І ми з вдячністю повинні тепер згадувати ім я цього невтомного і сумлінного дослідника, який віддав багато сил і енергії благородній справі вивчення та популяризації культури і побуту українського селянства.

/Files/images/токарі4.JPG/Files/images/токарі5.JPG

/Files/images/токарі1.JPG

/Files/images/токарі2.JPG

/Files/images/токарі3.JPG

Вшанування Шевченкового слова в Безсалівській сільській бібліотеці

Для багатьох поколінь українців – Шевченко значить так багато, що здається ми вже усе про нього знаємо, його твори для нас близькі і зрозумілі, і він завжди з нами. Та насправді це не так, Т.Г.Шевченко, як явище велике і вічне – невичерпний. Він був, є і буде продовжуватися, так як він і є велична історія України. Він росте і розвивається в часі і нам ще йти і йти до його осягнення.

У березні по всій Україні проходять Шевченкові дні, вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря. До святкування долучилася і Безсалівська сільська бібліотека. Читачі бібліотеки взяли участь у районному літературно – мистецькому конкурсі «Між нас тобі, Кобзарю, жити». Шкляр Юлія, студентка Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, виготовила книжку, в якій ще раз перегорнула сторінки життя великого поета та поділилася своїми думками про його творчість. Учнів Безсалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Пастух Світлану (10 кл.), Шкляр Марію (4 кл.) та студентку Полтавського педагогічного університету ім. В. Короленка Говоруху Антоніну вірші Тараса Шевченка надихнули на створення малюнків.

В Безсалівській сільській бібліотеці організована книжкова виставка – вшанування «Вічне Шевченкове слово». В рамках проведення загально-системного заходу – Шевченківські літературні читання «На струнах Кобзаревої душі» – 6 березня в бібліотеці зібралися шанувальники творчості великого Кобзаря на літературно – краєзнавчий екскурс «Шевченкові слова – то правда жива». Чарівні ведучі Пономаренко Яна і Рябошапка Валентина познайомили присутніх із маловідомими сторінками життя Тараса Шевченка, розповіли історію зв’язків Шевченка з Полтавським краєм, зокрема, про перебування його на Лохвиччині та відкрили імена жінок, які полонили серце Кобзаря. В прикрашеній рушниками залі лунали вірші Тараса Григоровича, у виконанні Дроздик Владислави, учениці 3 класу Безсалівської ЗОШ. Присутній на святі голова Безсалівської сільської ради Олександр Григорович Дігтяр у своєму виступі говорив про Тараса Шевченка, його невмирущу славу та вручив учасникам конкурсу і ведучим подарунки.

Свято вшанування Великого Поета, яке відбулося за підтримки Безсалівської сільської ради та директора Безсалівського будинку культури Дроздик Людмили Андріївни, закінчилося читанням вірша «Ми є нащадки славного Тараса».

Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишиться в пам’яті українського народу, які пам’ятають його заповітні слова:

І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній новій

Незабудьте пом’янути

Незлим, тихим словом.

Панченко Лена, бібліотекар

Безсалівської сільської бібліотеки

/Files/images/безсали2.jpg/Files/images/безсали1.jpg/Files/images/безсали.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 884

Коментарi