ІV Відкритий дитячий літературний конкурс

фантастики та фентезі «ФантФест»

в рамках VІІ Міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь – фентезі імені Рудого Панька»

Ідея проведення конкурсу у рамках Міжнародного фестивалю мистецтв "Гоголь – фентезі" імені Рудого Панька" виникла під час тривання Міжнародного конгресу фантастів "Загублений світ". Він проходив у Херсоні у січні 2013 року, і для проведення прес – конференції та "Круглого столу" організаторами був вибраний зал Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Письменники – фантасти з кількох країн (наприклад, Атанас Славов – Болгарія, Сергій Тарасов – Білорусія, Мир Теймір Магамедов – Азербайджан) виступали з доповідями щодо розвитку жанру фентезі.

З метою залучення до книги та читання творів світової літератури у популярному жанрі фентезі та фантастики, розвитку та підтримки літературних здібностей дітей і молоді, спрямування її в русло духовно – творчої діяльності і був запропонований такий проект, як конкурс "ФантФест".

У 2017 році відбувається вже четвертий за числом конкурс.

Головою журі буде Замойська М. І. (Дара Корній), письменник, лауреат міжнародного літературного конкурсу «Гоголь – фентезі – 2009", багаторазовий лауреат літературного конкурсу «Коронація слова».

17 березня 2017 року усі роботи анонімно (без позначення прізвищ авторів) оприлюднюються на сайті Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки

(посилання - http://www.library.kherson.ua/2017/fantfest.pdf) для проведення голосування на "Призчитацькихсимпатій".

Тож запрошуємо шанувальників жанру відвідати вказаний сайт, ознайомитися з творчими роботами і підтримати учасників районного етапу конкурсу, який проходив у Лохвицькій центральній районній бібліотеці ім. Г.С.Сковороди. На конкурс надіслано дві творчі роботи: уривок з повісті учениці 9 класу Лохвицької ЗОШ І – ІІІ ст. №2 Оксани Войтко та новела учениці 10 – Б класу Лохвицької гімназії №1 Катерини Осики.

Також учасниками районного етапу конкурсу стали Фесенко Ірина (21 рік, с. Сенча) з творчою роботою в жанрі казка «Дві лілії» та Панченко Марія з творчою роботою у жанрі казка «Ведмедик і світлячок» (уч. 8 класу Заводської ЗОШ І – ІІІ ст. №2).

Провідний методист ЦРБ Л.Я.Карпець

Оголошуємо про початок районного літературно - мистецького конкурсу "Між нас тобі Кобзарю , жити"

До 200 - ліття геніального сина українського народу Т. Г. Шевченка Лохвицька центральна районна бібліотека ім. Г. С. Сковороди проводить районний літературно - мистецький конкурс "Між нас тобі, Кобзарю, жити", що буде проходити з 01 лютого по 14 березня 2014 року. Конкурсні роботи приймаються до 01 березня.

ЛОХВИЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ

НАКАЗ

08.01.2014 № 1

Про проведення районного

літературно-мистецького конкурсу

«Між нас тобі, Кобзарю, жити»

Відповідно до статей 6, 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про позашкільну освіту», з метою гідного відзначення 200 – річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, популяризації творчої діяльності народного поета,виховання у населення патріотичних поглядів та переконань, любові до Батьківщини, поваги до рідної мови, художнього слова, висвітлення почуття гордості до своєї країни. виявлення та розвитку творчого потенціалу серед широких верств населення

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про районний літературно – мистецький конкурс «Між нас тобі, Кобзарю, жити», присвячений 200 – річчю від дня народження Т.Г.Шевченка (додається).

2. Провідному методисту районного Будинку культури Видюк Н.Т. у п’ятиденний термін подати цей наказ на державну реєстрацію до Лохвицького районного управління юстиції та забезпечити його оприлюднення у засобах масової інформації.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на головного спеціаліста відділу культури і туризму Плюйко Н.В.

Начальник відділу культури і туризму Лохвицької РДА Е.О.Чавдар

П О Л О Ж Е Н НЯ

про районний літературно – мистецький конкурс «Між нас тобі, Кобзарю, жити» присвячений 200 – річчю від дня народження Т.Г.Шевченка

І. Мета та завдання

1. Районний літературно – мистецький конкурс «Між нас тобі, Кобзарю, жити» присвячений 200 – річчю від дня народження Т.Г.Шевченка (далі Конкурс) проводиться з метою:

вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка та прищеплення інтересу до його творчості;

сприяння національно – культурному відродженню України, популяризації української літератури;

виховання у населення патріотичних поглядів та переконань, любові до Батьківщини, поваги до рідної мови, художнього слова, висвітлення почуття гордості до своєї країни, виявлення та розвиток творчого потенціалу серед широких верств населення.

2. Завданнями конкурсу є:

сприяння зростанню престижності бібліотек як інформаційного центру громади;

виявлення якісно нових форм і методів організації творчих справ;

демонстрація та узагальнення досвіду представлених на Конкурс авторських робіт;

створення умов для впровадження кращих методик у створенні мистецьких конкурсів;

формування банку даних авторських робіт, зорієнтованих на підвищення майстерності, естетичного та художнього смаку у авторів представлених робіт;

популяризація кращий досвід роботи районної централізованої бібліотечної системи у сфері організації літературно – мистецьких конкурсів;

проведення відбору кращих робіт, спрямованих на виховання патріотизму, виявлення та розвиток творчого потенціалу серед широких верств населення.

ІІ. Термін та місце проведення

1. Конкурс організовують і проводять Лохвицька центральна районна бібліотека ім. Г. С.Сковороди, районна дитяча бібліотека, міські та сільські бібліотеки – філіали.

2. Конкурс проводиться з 01 лютого по 11 березня 2014 року:

конкурсні роботи подаються по 01 березня 2014 року;

11 березня 2014 року оцінюються подані конкурсні роботи і підводяться підсумки та нагородження переможців Конкурсу.

3. Місцем проведення Конкурсу є Лохвицька центральна районна бібліотека(37200, м.Лохвиця, вул. Перемоги, 10).

ІІІ. Учасники конкурсу

1. У конкурсі беруть участь користувачі міських та сільських бібліотек – філіалів, Лохвицької центральної районної бібліотеки, районної дитячої бібліотеки.

2. Вимоги до вікової категорії користувачів бібліотек не встановлюються

ІV. Організація проведення Конкурсу

1. З метою різностороннього і об’єктивного оцінювання учасників конкурсу та визначення переможців створюється журі.

2. Склад журі затверджується окремим наказом відділу культури і туризму Лохвицької районної державної адміністрації.

V. Вимоги до представлених на Конкурс робіт

1. Конкурс проводиться у чотирьох номінаціях:

поезія;

проза (оповідання, есе);

вишита робота та інший виріб декоративно – ужиткового мистецтва;

малюнок до творів Т.Г.Шевченка.

2. Для участі у Конкурсі учасники надсилають до Лохвицької центральної районної бібліотеки анкету учасника районного літературно – мистецького конкурсу «Між нас тобі, Кобзарю, жити» присвячений 200 – річчю від дня народження Т.Г.Шевченка (згідно з додатком) та конкурсні роботи.

У ході проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних»

3. Конкурсні роботи в номінаціях поезії і прози повинні бути оформлені на папері формату А4 шрифтом №14, в номінації малюнок до творів Т.Г.Шевченка – на папері формату А3, А4.

4. При оцінці конкурсних робіт в номінаціях поезії та прози враховується відповідність таким критеріям:

творчий підхід у визначенні поняття патріотизму;

оригінальність подання тексту конкурсної роботи;

змістовність поданих на конкурс робіт.

5. При оцінці конкурсних робіт в номінаціях вишита робота, інший виріб декоративно – ужиткового мистецтва та малюнок до творів Т.Г.Шевченка враховується відповідність таким критеріям:

відповідність темі;

творче авторське самовираження;

якість виконаних робіт.

6. Учасники надсилають на конкурс як індивідуальні, так і колективні роботи. Ці роботи містять інформацію про номінацію, тему і відомості про автора чи групу авторів: прізвище, ім’я та по батькові повністю, дата народження, місце навчання чи роботи, домашня адреса, контактний телефон, назва бібліотеки, прізвище, ім’я та по батькові керівника бібліотеки.

VІ. Визначення та нагородження переможців

1. Переможці визначаються у кожній номінації.

2. Члени журі проводять оцінювання поданих робіт за п’ятибальною шкалою. Переможцями визнаються учасники, які наберуть найбільшу кількість балів.

3. Переможцям Конкурсу вручаються призи і грамоти відділу культури і туризму Лохвицької районної державної адміністрації.

VІІ. Фінансове забезпечення Конкурсу

1. Фінансування Конкурсу здійснюється відділом культури і туризму райдержадміністрації відповідно до затвердженого кошторису витрат.

2. Для підготовки та проведення Конкурсу в установленому порядку можуть використовуватись джерела та надходження, не заборонені чинним законодавством України.

Головний спеціаліст відділу культури і туризму Н.В.Плюйко

Додаток до Положення про районний конкурс «Між нас тобі, Кобзарю, жити»(пункт 1 розділу V)

Анкета

учасника районного літературно – мистецького конкурсу «Між нас тобі, Кобзарю, жити» присвячений 200 – річчю від дня народження Т.Г.Шевченка

Прізвище, ім’я, по батькові

Дата народження

Контактні телефони,

E-mail

Адреса (прописка, фактична)

Рік народження, повних років

Освіта (найменування навчального закладу, клас/група)

Додаткова інформація

Дата заповнення_______________ Особистий підпис_____________

Кiлькiсть переглядiв: 118

Коментарi