Прапор свободи і волі

2023-08-22

Вже скільки закривавлених століть Тебе, Вкраїно, імені лишали... Тож встаньмо, браття, в цю урочу мить: Внесіте прапор вільної Держави! …

Повірмо в те, що нас вже не збороть, І долучаймось до добра і слави. Хай будуть з нами Правда і Господь – Внесіте прапор вільної Держави!

Вадим Крищенко

23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий стяг. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю.

Синьо-жовте поєднання утвердилося як українські національні кольори під час європейської «Весни народів» у 19 столітті. Але загалом ця символіка з нами зі значно давніших часів.

Поєднання блакитного тла та жовтого малюнку зустрічається в символіці українських населених пунктів, починаючи з часів Русі. Козаки використовували синє тло та малювали жовті хрести, небесні світила та зброю на полкових і сотенних знаменах.

4 вересня 1991 року національний синьо-жовтий прапор замайорів над Верховною Радою України. А за кілька місяців, 28 січня 1992-го, ВРУ офіційно затвердила його Державним Прапором України.

З нагоди Дня Державного Прапора України в читальній залі облаштовано тематичний перегляд літератури «Прапор, що пройшов через віки». В експозиції представлено матеріали, що висвітлюють історію появи українського національного прапора та інших державних символів України, їх значення і використання в різні історичні періоди.

/Files/images/зображення_viber_2023-08-22_11-01-19-599.jpg

Для юних користувачів дитячого абонементу підготовлено віртуальний історичний хроноскоп «Хай прапор синьо-жовтий, серце і душу огорне!» Сьогодні прапор – з нашими військовими на їхніх плечових шевронах, у рюкзаках та на позиціях. Вони бережно підписують його своїми позивними побратимам на пам’ять. Прапор майорить над вільними і звільненими містами України. А українці на окупованих територіях чекають, коли він знову з гордістю розвіватиметься у їхніх містах, селищах та селах. Державний Прапор уособлює усі прагнення та надії українського народу на краще майбутнє.

То ж нехай синьо-жовтий стяг і надалі вселяє в серце кожного українця гордість та спонукає на нові подвиги заради своєї Батьківщини.

Наш Прапор дух єдиний

Великого народу,

Наш Прапор – то родина,

Що прагне до свободи.

Кiлькiсть переглядiв: 88

Коментарi