Вони для нас виборюють життя

2023-03-13

Коли навала йшла зі сходу

Коли палав вогнем Донбас

Вони стояли там стіною

Тілами захистили нас

Максим Музика

Історію українського добровольчого руху можна виміряти століттями. Саме добровольці були рушійною силою захисту України: воєнізована структура Запорізької Січі, легіон Українських Січових Стрільців, Українська Повстанська Армія.

Події 2014 року стали новим відтворенням історичних подій, як і сотні років тому українські добровольці зажили слави як найвідважніші вояки, захищаючи незалежність та суверенітет України, боронячи державу від військ Російської Федерації.

У березні 2014 року керівництво Самооборони Майдану, розуміючи високий ризик військового вторгнення на територію материкової України, прийняло рішення про захист незалежності та суверенітету України. 14 березня перші добровольці з Майдану вирушили на тренувальну базу в Нові Петрівці Київської області для проходження військової підготовки. Перші добровольці сформували добробати, які стали щитом на захисті України під час російсько-українського збройного конфлікту.

Саме завдяки учасникам добровольчих батальйонів та формувань, які активно створювались та вирушали в зону воєнного конфлікту, вдалося мобілізувати сили в тилу, створити справжню боєздатну армію.

Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід. Загалом у конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.

На підтримку ініціативи громадськості Верховною Радою України було прийнято постанову від 17 січня 2017 року «Про встановлення Дня українського добровольця». Відповідно до неї з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань в Україні встановлено День українського добровольця, який відзначається щорічно 14 березня.

У 2022 році, через 8 років після початку російсько-української війни, українські добровольці знов стають на захист своєї країни. З початком повномасштабної військової агресії Росії проти України до лав Збройних Сил України, Національної Гвардії України, підрозділів територіальної оборони прийшли тисячі українців, готових встати на захист свого народу.

Сьогодні більшість добровольців продовжують захищати рідний край від загарбників. Своєю самовідданою службою і героїчними вчинками вони доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Батьківщину віддати своє життя.

До цієї пам’ятної дати в читальній залі експонується тематична книжкова викладка «Добробати – воїни добра». Експозиція включає матеріали, які прославляють звитягу та героїзм захисників Вітчизни.

До уваги користувачів дитячого абонементу віртуальний перегляд літератури «Мужні сини України».

Ми шануємо пам’ять про кожного славетного героя-добровольця, який ціною власного життя зупинив просування російських військ.

Щиро вдячні кожному, хто з 2014 року й по сьогодні стоїть на захисті нашої країни, робить все задля збереження незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Вічна слава героям, які полягли за Україну! Герої не вмирають!Подвиг українських добровольців житиме у віках.

/Files/images/зображення_viber_2023-03-13_10-43-10-723.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 33

Коментарi