З неба та сонця наш прапор ясний

2022-08-23

Синій, як море, як день, золотий –
З неба і сонця наш прапор ясний.
Рідний наш прапор високо несім!
Хай він, уславлений, квітне усім!
Гляньте, на ньому волошки цвітуть,
Гляньте, жита в ньому золото ллють.
З жита й волошок наш прапор ясний.
З неба і сонця, як день весняний.
О.Олесь

Щороку 23 серпня, за добу до святкування Дня Незалежності, Україна відзначає День державного прапора. Святкування Дня Державного Прапора спрямовано на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України, виховання поваги громадян до її державних символів. Прапор - одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет.

Історія українського прапора віддзеркалює всю історію Української державності – з прадавніх часів і до сьогодні. Упродовж віків українці боролися за незалежність, пройшли через зради, війни та голодомори. А здобувши таку омріяну свободу та державність, уже покоління наших сучасників було змушене відстоювати свободу та європейський вибір на революціях, зі зброєю в руках захищати суверенітет і територіальну цілісність Української держави, і синьо-жовтий стяг став символом не лише Української держави, а й її народу, історичної спадковості, цінностей, прагнення свободи і справедливості, готовності до боротьби за власну честь.

Сполучення синього та жовтого кольорів - одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів усіх континентів. У Київській Державі його використовували ще до прийняття християнства. А що ж означають ці кольори? Синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий - символ праці і достатку - це колір хлібного лану. Проте є й інші означення. Жовтий і синій кольори є поєднанням головних символів життя - золотого сонця у синьому небі. А ще жовтий і синій - це вогонь і вода, чоловіче та жіноче начала.

З нагоди відзначення державного свята в читальному залі облаштований тематичний перегляд літератури «Кольори,що дають надію». Представлена література розкриває історію появи українського національного прапора, його використання в Україні в різні історичні періоди, ставлення до державної символіки в наш час.

/Files/images/зображення_viber_2022-08-19_09-37-29-754.jpg

Державний прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, який уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. Та протягом років наш стяг став не просто символом державності – він майорить під час найважливіших подій в історії країни. Синьо-жовтий прапор є уособленням свободи, сили і єднання нашого народу.

Сьогодні, у час, коли українські воїни захищають рідну землю, виборюючи її суверенність та недоторканість, саме Державний Прапор України є постійним супровідником бійців і на передовій, і в тилу.

Синьо-жовтий прапор нашої держави є тим об'єднуючим символом, що незалежно від національності, мови спілкування та віри гуртує Український народ в одне ціле. Під цим знаменом український народ утвердив віковічну ідею про державність і самостійність.

Кiлькiсть переглядiв: 58

Коментарi