30 липня – День книги в м'якій обкладинці

2022-07-29

/Files/images/yfpdf.png

Щороку 30 липня відзначається оригінальне та маловідоме свято – День книги у м’якій обкладинці. Книга у м’якій обкладинці з’явилася завдяки… залізниці. У першій половині ХХ ст. залізниця була основним способом мандрівок на великі відстані.

Хоча книги і вважалися гарним варіантом провести час, але були доволі дорогими, досить великими і важкими, що робило їх не дуже зручними для перевезення й читання в обмеженому просторі. Ось так і сталося, що перші книжки у м’якій обкладинці були розраховані на пасажирів залізниць.

День книг у м’якій обкладинці почали відзначати в Англії ще у 1935 році. Ідея випуску таких книжок кишенькового формату народилася у Аллена Лейна і зробила революцію у видавничій справі, забезпечивши масові тиражі як популярних, так і класичних творів. Сьогодні друк книги у м'якій обкладинці – це практичне рішення, адже вона досить проста у виготовленні, легша за вагою, має нижчу вартість і своє, особисте свято – Всесвітній день книги у м’якій обкладинці.

У нашій бібліотеці є багато цікавих книжок із різними обкладинками. До свята на дитячому абонементі оформлений перегляд літератури «Відкрий книгу, і чудеса починаються». Запрошуємо юних користувачів бібліотеки переглянути віртуальну книжкову виставку «Захопливі книги в м’якій обкладинці».

Приємного читання!

/Files/images/IMG_0637.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 58

Коментарi