Сила закону – сила держави

2022-06-27

/Files/images/IMG_20190628_103321.jpg

Сила Конституції повністю полягає в рішучості кожного громадянина захищати її. Конституційні права захищені тільки в тому випадку, якщо кожен громадянин вважає своїм обов'язком зробити свій внесок в цей захист.

- Альберт Айнштайн

28 червня День Конституції України – одне із головних державних свят України. Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави. Конституція є формою суспільного договору, в якому встановлюються політично - правові засади життєдіяльності суспільства. Вона є вираженням суверенітету народу і проявом його волі.

Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави. Ця подія майже збіглася з п'ятиріччям незалежності України та ознаменувала завершення важливого етапу розвитку нашого суспільства і держави.

Прийняття Основного Закону 28 червня 1996 року стало точкою відліку нової епохи в історії нашої країни, закріпило її правові основи, суверенітет і територіальну цілісність. Конституція України стала втіленням національної ідеї, доказом здатності української нації до державотворення і правотворчості, документом для входження України до європейського та світового співтовариства як рівноправного і повноправного суб'єкта.

Відповідно до статті 161 Конституції України, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.

З нагоди Дня Конституції України в читальному залі експонується тематичний перегляд літератури: «Конституція – основа всіх основ».

/Files/images/зображення_viber_2022-06-24_10-48-13-107.jpg

Матеріали, представлені в пропонованому перегляді, розкривають питання становлення політичної системи, поняття і зміст повноважень органів державної влади, розвитку інститутів місцевого самоврядування та громадянського суспільства в сучасній Україні,а також знайомлять з важливим і важким процесом створення власної Конституції (від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України).

На дитячому абонементі оформлений перегляд літератури: «Конституцію вивчаємо,поважаємо».

/Files/images/зображення_viber_2022-06-24_10-48-51-353.jpg

Запрошуємо юних користувачів бібліотеки переглянути правознавчу хвилинку «Конституція для всіх». Статтю II із книги «Конституція для всіх: і великих, і малих» декламує учениця 5-Б класу,ЗОШ № 2 Крук Ельвіра.

Нічого не порушуйте в Конституції. Це необхідно підтримувати, оскільки це єдина гарантія наших свобод.

- Абрахам Лінкольн

Кiлькiсть переглядiв: 97

Коментарi