Мудрий лицар української дитячої літератури

2022-04-16

18 квітня виповнюється 85 років від дня народження українського дитячого письменника , який робить юних читачів щасливими - Володимира Рутківського (18 квітня 1937р - 31 жовтня 2021р). Від перших років життя Володимира Григоровича цікавила історія. Як згадує сам письменник, «дитинство моє минуло над Сулою, поміж Руссю і Диким степом. Саме в наших місцях зупинявся князь Ігор перед невдалим походом на половців. І з полону тікав теж через наші місця. У наших місцях бився Наливайко, неподалік народився Морозенко — той самий, за яким плакала Україна. Тож жити поза історією я просто не міг». Захоплення історією Батьківщини залишилося назавжди і перелилося у пригодницькі історичні романи та повісті. Довгий час твори Володимира Рутківського були заборонені українському читачеві. За радянських часів письменника не раз звинувачували в українському націоналізмі та відмовлялися друкувати його книги. В Україні Рутківський став відомий уже за часів незалежності. Запрошуємо наших юних користувачів ознайомитися з переглядом літератури «Характерник української дитячої літератури».

До Вашої уваги одна з перших відомих прозових книг Володимира Рутківського - «Ганнуся». Це весела повість про маленьку дівчинку, мама якої їде на будівництво таємничого і незрозумілого дитині БАМу. Дівчинка тим часом заводить дружбу з сільськими школярами, які придумують для місцевих дітей різні цікаві історії і секрети. Це книга для тих, хто не знає, що відро з колодязя можна витягти кішкою, хто хоче відкривати нові світи і ставити дорослих у кут.

Книга «Сині води» - роман про битву на річці Сині Води, де 1362 року литовці перемогли татаро-монгольську армію. Це захоплююча історія про волинського князя Дмитра Боброка і трьох його вірних друзів, які потрапляють в епіцентр одного з найбільших битв в історії давньої України. Але найбільшу популярність письменникові принесла пригодницька тетралогія «Джури». Це захоплюючі гостросюжетні романи про пригоди молодих козаків і волхвів: Грицика, волхва Санька, юного богатиря Демка Дурна Сила, невловимого козака Швайки і їх друзів. Головні герої книги постійно потрапляють в захоплюючі історії та пригоди, але кожен раз з честю виходять із найскладніших ситуацій.

Своїми історіями Володимир Рутківський ростив покоління гордих і вільних та змінював тих, хто жив у парадигмі маленької людини, покірної вічним поразкам: над його книгами не плачеться, після них хочеться жити, любити й пишатися тим, хто ти є.

Завітайте до бібліотеки та познайомтеся з творами лицаря української дитячої літератури - Володимира Рутківського!

/Files/images/зображення_viber_2022-04-13_09-42-21-423.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 111

Коментарi