Небесна сотня-шлях у безсмертя

2022-02-17

/Files/images/nebesna-sotnia.jpg

Їх серце б’ється в небесах

Небесна сотня молодих

А в мами сльози на очах

І так душа болить за них…

Майдан… Мабуть – це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва. Майдан – це прагнення жити за європейськими стандартами. Події 2013-2014 років не залишили байдужими нікого в Україні та потребують осмислення.

13 лютого 2022 року в читальному залі Лохвицької Публічної бібліотеки ім. Г.С. Сковороди відбулася година спогадів «Очевидці Майдану». На якій були присутні наші земляки учасники Революції Гідності.

/Files/images/зображення_viber_2022-02-17_10-26-43-832.jpg

З розмови виринали різні спогади пов’язані з цими подіями: як проходили їхні дні та ночі в протистоянні проти «беркутівців», ночами спали на холодному бетонному полу, приймали почасове чергування, а вдень були на барикадах відстоюючи свою позицію. Постійно в напрузі…

А яка була єдність на майдані серед різних людей! Згадували що великий вклад в протистояння, вносили тендітні жінки в організації харчування та медичної допомоги, в створенні і роботі волонтерської служби, в рятуванні поранених, в побудові барикад, навіть у виламуванні бруківки і виробництві «коктейлів Молотова». Жінки брали не менш активну участь, ніж чоловіки.

Цікавість викликав тематичний перегляд літератури «Небесна сотня білих журавлів», на якому представлено документальні, художні книги сучасних українських авторів та періодичні видання про реальні факти трагічних подій на Майдані у лютому 2014 року.

/Files/images/зображення_viber_2022-02-17_10-26-42-035.jpg

/Files/images/зображення_viber_2022-02-17_10-26-43-318.jpg

Особливо привертають увагу світлини Героїв Небесної Сотні та світлина Сергія Нігояна вірменина по крові, українця по духу. Наш земляк, який приймав участь у годині спогадів, знав юнака особисто, зустрівшись на Майдані, розмовляв з Сергієм, чув як він декламував вірш Тараса Шевченка. Цей вірш у вільному доступі можна переглянути у мережі Інтернету. Де він ще живий, гарний, молодий, чорнявий з кавказькою зовнішністю декламує чистою українською мовою, символічно й урочисто уривок із «Кавказу» Тараса Шевченка «Борітеся - поборите! Вам Бог помагає!»

22 січня у День Соборності України куля обірвала життя юнака.

І з того часу пішов страшний відлік наших Героїв, Небесного Війська - Героїв майдану, які віддали найцінніше, що дає нам Бог – своє життя. Падали люди скошені кулями, обривались життя, мрії, надії, сподівання. Україна заціпеніла від жаху втрачаючи своїх дітей, втрачаючи кращий цвіт нації…

20 лютого відзначаємо День Героїв Небесної Сотні. Для нас живих свідків реальних історичних подій, важливо саме в ці дні згадати, пом'янути добрим словом людей, які жили поруч у часі, які жертовно віддали своє життя за нас, за свій народ. За наш з вами вибір.

Небесна Сотня в небо полетіла

А сотню вже зустріли небеса..

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров´ю перемішана сльоза….

А батько сина ще не відпускав..

Й заплакав Бог, побачивши загін:

Спереду — сотник , молодий, вродливий

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній-сивий-сивий..

І рани їхні вже не їм болять..

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

Кiлькiсть переглядiв: 81

Коментарi