Вогонь і полум’я війни чужої

2022-02-15

/Files/images/мал 1 День вшанування учасників 2022.jpg

Була війна жорстока і кривава,

Горів вогонь і забирав життя.

Учасникам боїв довічна слава!

І вічна пам’ять тим, хто пішов без вороття…

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року). Саме цього дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом десяти років брали участь у війні на території цієї країни.

Будь-яка війна - це катастрофа для людства. І завжди – це страждання, сльози, біль... Таким болем для багатьох став Афганістан.

Зі всіх сучасних збройних конфліктів афганська війна (1979-1989) була найкривавішою, її тінь торкнулась майже кожної української родини. За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600 тисячної армії. Всього у війні загинуло близько 15 тисяч вояків, з них майже 4 тисячі - українці. Війна в Афганістані – незагоєна рана, котра для багатьох кровоточить до нині. Вона переселилася у душі тих, хто втратив побратимів, хто назавжди залишився калікою, тих, хто не дочекався своїх синів і братів, хто відкрито в вічі дивився смерті і кому афганські баталії сняться ще й тепер. Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками миротворчих місій під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року понад 44 тисячі військовослужбовців ЗСУ взяли участь у 27 міжнародних операціях та місіях у різних регіонах планети.

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в читальному залі нашої бібліотеки облаштовано тематичний перегляд літератури: «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять…». На перегляді представлені історико-документальні матеріали, публікації з періодичних видань, світлини, художні твори, фотографії, присвячені героїчним подіям в Афганістані. Зокрема, до вашої уваги книга віршів та спогадів нашого земляка, учасника бойових дій в Афганістані Івана Шевченка «Афганістан живе в моїй душі»,художньо-документальна повість «Аіст» О.Дмитренка,роман «Дерево в центрі Кабула» О.Проханова, «9 Рота» Ю.Короткова, «Сектор обстрілу «Аісти» І.Моісеєнка та ін.

/Files/images/зображення_viber_2022-02-14_16-30-02-043.jpg

Для користувачів дитячого абонементу оформлений тематичний перегляд літератури «І в серці пам’ять…». Зі сторінок представлених книг постають перед читачами героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували наші воїни,яким довелося нести нелегку службу.

/Files/images/зображення_viber_2022-02-11_10-27-16-147.jpg

Все більше віддаляє нас час від грізних подій в Афганістані 1979-1989 років. Ми маємо знати про страшні події афганської війни і пам'ятати, що і серед нас живуть люди, які в 20-30 років стали свідками й учасниками воєнних подій. І ми маємо пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом.

Пам'ять про воїнів, неможливо викреслити з пам’яті тих, хто пройшов через пекло афганської війни і для кого вона триває й досі. У книгах, спогадах, у снах, у думках...

Важливо зберегти пам’ять про ті події, вклонитися тим людям, які не повернулися з війни.

Наша пам’ять – це шана усім воїнам, долю яких обпалила жорстока війна у далекій гірській країні.

Шановні воїни – інтернаціоналісти, дякуємо вам за вашу мужність та відданість ! Низький уклін вам, за ваш ратний подвиг і вічна пам’ять загиблим героям!

Від зір, що впали кулями прошиті

Печалі вік не стерти із лиця.

Афганський біль пройшов по всьому світу,

А пам`ять хай по всіх пройде серцях.

Кiлькiсть переглядiв: 86

Коментарi