5 лютого – День ерудита

2022-02-04

5 лютого в світі відзначається День ерудита. Це свято присвячене інтелектуально обдарованим людям, які мають великий багаж знань у різноманітних галузях та вміло користуються ним. Це неофіційне свято. Його мета – не тільки визначити найерудованіших представників людської раси, але й заохотити кожного до саморозвитку, до постійного самовдосконалення та розширення кругозору, мотивувати людей на отримання знань.

Людей з великим багажем знань цінували завжди. Саме ерудити були рушійною силою прогресу. Найбільш ерудованими людьми вважалися давні єгиптяни, римляни, греки. Багато сучасних знань мають своє коріння у цих давніх цивілізаціях. До найвідоміших ерудитів минулого можна віднести римського ученого-енциклопедиста і письменника Марка Теренція Варрона, великого вченого та художника Леонардо да Вінчі, італійського поета Джакомо Леопарді, англійського письменника-есеїста Томаса Брауна, німецького мислителя, поета і драматурга Йоганса Вольфганга фон Гете, великого політичного діяча, одного із засновників США Бенджаміна Франкліна, провідного німецького філософа, логіка, математика, фізика, мовознавця і дипломата Готфріда Вільгельма Лейбніца, видатного фізика, математика, історика та філософа Ісаака Ньютона, англійського математика та відомого дитячого письменника Льюіса Керрола та інших.

В сучасному світі люди з неординарними розумовими здібностями створюють нові галузі знань. Так, Едвард Уілсон,вивчаючи біологію і соціологію, відкрив нову дисципліну – соціобіологію. Стів Джобс об’єднав дизайн і програмування і створив «Макбук».

Напередодні цього свята у бібліотеці для наймолодших читачів – учнів 1-4 класів організовано перегляд літератури «Хочу все знати». Тут юні читачі знайдуть як універсальні дитячі енциклопедичні видання, так і енциклопедії та довідники з різних галузей знань: історії, географії, природознавства, медицини, музики, народознавства та багато інших.

Особливу увагу пропонуємо звернути на серію популярних дитячих енциклопедій «Я пізнаю світ» та книги з серії «Світ навколо нас». Ці видання не тільки стануть у нагоді допитливим дітлахам, а й полегшать життя їх батькам. Як писав знаний італійський дитячий письменник Джані Родарі «Дитина випалює свої «чому?» зі швидкістю кулемета. ЇЇ питання – серйозні, смішні, дивні, кумедні – сиплються на голови батьків як частий град». А енциклопедії і довідники дадуть вичерпну відповідь на будь-яке дитяче «чому?»

Також до уваги юних ерудитів різноманітні головоломки, міркувалки, кросворди з дитячих журналів «Смайлик», «Пізнайко», «Маленький розумник» та інших. Тож читайте, відгадуйте, пізнавайте світ і себе в ньому!

/Files/images/1-День ерудита 2022.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 85

Коментарi