ОЙ, ПРИЙШЛИ ДО НАС ТРИ ПРАЗНИКИ В ГОСТІ.

2022-01-17

Українські свята і традиції виникли разом з народом і передаються із покоління в покоління. В них закодовано світогляд українців, вони сповнюють нас могутньою силою. Наші предки споконвіку зберігали традиції сімейного святкування. Це створювало атмосферу радості і любові, виховувало поважне ставлення до старших, чесність, чемність, працьовитість. Тому дуже важливо, щоб і сьогодні молоде покоління знало і зберігало ці славні традиції, возвеличувало і підносило духовне життя народу.

Саме з цією метою для наймолодших читачів бібліотеки – слухачів «Школи «Малюк», яка діє при Лохвицькому ЦДЮТ ( керівники гуртків – Н.К.Ставицька, К.О.Ладур, С.В.Михайлик) провідним бібліотекарем Т.Грипась проведено етнокалейдоскоп «Ой, прийшли до нас три празники в гості». Діти ознайомилися з традиціями і звичаями святкування найголовніших січневих свят – Різдва, Василя та Водохреща, дізналися про обереги, які мають сакральне значення: справжню українську різдвяну прикрасу – дідух, різдвяного «павука» та різдвяну зірку. З цікавістю діти прослухали розповідь про останнє свято у святковому різдвяному циклі – Водохреща, з якої дізналися про те, як «проганяли кутю» і чому вода на це свято набуває чудодійної сили.

Під час розважальної частини заходу діти взяли участь у конкурсах «Зимові слова», «Ялинки», «Горобчику,цвірінькни!», «Веселий потяг», відгадували зимові загадки, співали щедрівки та читали вірші.

/Files/images/IMG_0478.JPG

/Files/images/IMG_0475.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 154

Коментарi