Всесвітній день снігу

2022-01-14

/Files/images/Всесвітній день снігу мал 1.JPG

Здавалося б, ми не хочемо приходу зими – холоду та коротких, похмурих днів. Але є причина, з якої багато людей з нетерпінням очікують саме на цю пору року. Це сніг – біле природне диво. Витончені сніжинки, сріблястий іній, пухнасті замети – сніг буває різним, але він завжди викликає захват, відчуття чистоти, створює атмосферу казки. Взимку у 2012 році була започаткована чудова традиція – святкування Всесвітнього дня снігу. Інша назва свята – Міжнародний день зимових видів спорту. Ініціатором цієї ідеї стала Міжнародна федерація лижного спорту (FIS). Відзначається Всесвітній день снігу щороку у третю неділю січня (цьогоріч припадає на 16 січня). Метою такої традиції стали популяризація серед молоді зимових видів спорту та залучення людей до активного способу життя. До наших часів дійшли старовинні міфи й перекази про це природне явище. За однією з найкрасивіших легенд, ми завдячуємо появою снігу ангелам, що колись повстали проти Бога. Переможені в нерівній битві ангели падали й втрачали пір’я зі своїх крил, і воно покривало землю білим килимом. Відтоді в світі з’явився сніг і літо почало змінюватися зимою.

Цікавинки про сніг

Сніговий покрив регулює температуру поверхні землі, а тала вода – джерело наповнення річок та інших водойм. Історія знає випадки, коли сніг випадав не тільки білий, а й інших кольорів. Чорний снігопад шокував жителів Швейцарії у 1969 році, а в Каліфорнії регулярно випадає сніг червоного кольору.

Хрускіт снігу – це звук льодяних кристалів, які ламаються. Інтенсивність звуку залежить від температури повітря – чим вона нижча, тим голосніший хрускіт.

Щороку під снігом опиняється близько 46 мільйонів км2 поверхні планети. 98% снігового покриву знаходиться в Північній півкулі.

Сніжинки мають у своєму складі води – 5%, а повітря – 95%. Світлові хвилі, відбиваючись від поверхні льодових кристалів і повітряних вкраплень, оптично визначають білий колір сніжинок.

Від людських пристосувань для пересування по снігу ведуть свій початок зимові види спорту. З 1901 року в світі з’явилися міжнародні змагання з зимових видів спорту – Північні ігри, а з 1924 року почалися Зимові Олімпіади.

А якщо раптом лиж немає або кататися на них поки що не дуже виходить, то варто просто вийти на вулицю, щоб порадіти снігу, зрештою, просто повеселитися на свіжому повітрі. Сніг дає можливість зліпити снігову бабу. Ця зимова розвага знайома всім з дитинства, та іноді від неї не хочеться відмовлятися і в дорослому віці. Катання на санчатах зі снігових гірок та гра в сніжки – їх теж нам люб’язно пропонує сніг. Всі ці веселі заняття зближують рідних людей, даруючи дітям і дорослим щасливі спогади на все життя.

А ще саме сніжною зимою особливого значення для нас набуває рідна оселя. З морозного холоду так приємно повертатися додому, в затишок і тепло. Запашний чай, м’який плед, тихий снігопад за вікном налаштовують на спокійний лад.

До Всесвітнього дня снігу для юних користувачів бібліотеки організовано тематичний перегляд літератури «Зимові види спорту», та підготовлена віртуальна виставка однієї книги «Третій сніг».

День снігу нам нехай принесе

Січневий гарний снігопад!

Душа хай радісно співає,

Хай буде снігу кожен радий!

Грайте в сніжки та ліпіть

Сніговиків із морквяним носом,

Санчатами з гірок швидко мчіть,

І зимовим радійте морозам!

/Files/images/Всесвітній день снігу мал2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 109

Коментарi