ЛЕГКЕ І МУЗИЧНЕ СЛОВО ПОЕТА

2022-01-13

16 січня виповнюється 80 років від дня народження відомого в Україні поета-мариніста, представника нового лірико-психологічного напряму в сучасній українській поезії для дітей Анатолія Леонтійовича Качана. Народився поет 1942 року на Миколаївщині. Навчався на факультеті філології Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова. Друкуватися почав з 1962 року у студентські роки. Після закінчення університету працював у містечку Вилковому, яке ще називають українською Венецією на Дунаї. З 1970 року живе в Києві.

Анатолій Качан є автором 17 книжок для дітей та юнацтва, серед яких «До синього моря хмаринка пливе» (2001 р.), «Чари ворожбита» (2005 р.), «Хвиля хвилю доганяє» (2007 р.), «Листи з осіннього саду» (2013 р.), «За нашим садом грає море» (2016 р.), «Гуляє парус на Лимані» (2016 р.) та інших. Добірки його поезій увійшли до шкільних підручників і посібників, хрестоматій та антологій української дитячої літератури. Поряд із мариністикою та пейзажною лірикою у його творчості широко представлені сюжетні вірші, а також ігрова поезія (звукограй, буквограй, гра зі словами-двійниками, гра зі словами-перевертнями).

Тривалий час поет очолював літературні відділи в дитячих журналах «Піонерія» (тепер «Однокласник»), «Барвінок», «Соняшник», республіканське літературне об’єднання школярів «Первоцвіт», у газеті «Вечірній Київ» вів сторінку творчого саморозвитку дітей «Кораблик», яка згодом переросла в самостійне видання «Я Сам/Сама». З 2004 року – голова творчого об’єднання дитячих письменників Київської організації Національної Спілки Письменників України.

За свою творчість письменник відзначений багатьма літературними нагородами, зокрема преміями ім.Миколи Трублаїні (1982 р.), ім.Лесі Українки (2002 р.), премією «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця (2004 р.), премією ім. Бориса Нечерди (2006 р.) та літературно-мистецькою премією «Київ» ім. Євгена Плужника (2009 р.).

У переддень ювілею А.Качана на дитячому абонементі для молодших читачів – учнів 1-4 класів підготовлена тематична викладка літератури «Легке і музичне слово поета», на якій представлені збірки творів поета, хрестоматії, антології та періодичні видання, до яких ввійшли його вірші. Читайте, насолоджуйтесь, відкривайте для себе скарби рідного Слова!

/Files/images/IMG_0469.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 98

Коментарi