10 грудня - Міжнародний День прав людини.

2021-12-10

Всі ми люди, але різні;

Різні,але рівні.

Загальна декларація прав людини-перший міжнародний документ, що проголосив основні права і свободи людини, прийнятий 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН. Щороку в цей день відповідно до резолюції ГО ООН від 4грудня 1950р. відзначається Міжнародний День прав людини.

Декларацію ратифікувала більшість держав світу, в т.ч. Україна. Документ проголосив невід’ємне й об’єктивне дотримання широкого кола громадських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав людини. Всі 30 статей базуються на визнанні гідності всіх людей, рівності їх прав, що є необхідною передумовою свободи, справедливості, та загального миру. Декларація проголошує,що права і свободи людини не можуть бути обмежені за ознаками статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних переконань, національного або соціального походження, майнового стану. Серед програм прав найважливішими є такі: рівність всіх перед законом,презумпція невинності, недоторканність особи, недопустимість неправомірного втручання в особисте й сімейне життя, безпідставне посягання на недоторканність життя, честь і репутацію людини, право на політичну діяльність, працю та захист від безробіття, на власність, відпочинок, освіту, соціальне забезпечення, право виїзду зі своєї країни та безперешкодного повернення до неї, право на свободу переконань і вільне їх поширення.

З цієї нагоди в читальному залі експонується тематичний перегляд літератури: «Правові знання кожному». З пропонованого перегляду, у першу чергу, можна ознайомитися з міжнародними стандартами та міжнародним правом взагалі, а також з літературою з різних галузей права. До вашої уваги представлений «Великий енциклопедичний юридичний словник», завдяки якому кожен користувач має змогу удосконалити свої знання у сфері правознавства та дізнатися про свої права.

Сьогодні 10 грудня в Україні відзначається Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги, приурочений до Дня прав людини.

В читальному залі Публічної бібліотеки ім. Г.С. Сковороди Лохвицької міської ТГ відбулася «Презентація діяльності правової допомоги». На захід були запрошені представники від різних організацій таких як: ВП ОВУ у Лохвицькій і Заводській міських та Сенчанській сільській територіальних громадах, Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, Лохвицького районного сектору Центру пробації в Полтавській області та Лохвицького РВ національної поліції України в Полтавській області.

Начальник відділу «Лохвицького бюро правової допомоги» Лубенського МЦ з надання БВПД Туник М.І. розповіла присутнім про головні здобутки та досягнення системи безоплатної правової допомоги, пріоритетні напрями діяльності та аспекти взаємодії з партнерами у наступному році.

Для того щоб захистити свої права, кожна людина на сьогодні може звернутися до системи безоплатної правової допомоги, яка є найважливішим елементом справедливої, гуманної та ефективної системи правосуддя, що спирається на принцип верховенства права.

УВАГА, якщо Вам потрібна безкоштовна юридична консультація, звертайтеся до Лохвицького бюро правової допомоги за адресою: м. Лохвиця, вул. Перемоги,16 ; тел. (05356)3-14-05 ;095-808-33-64.

Фахівці безоплатної правової допомоги невпинно працюють, надаючи правові консультації та роз’яснення. Саме вони стоять на захисті прав і свобод тих, хто цього потребує найбільше. Вони є підтримкою громадян під час судових засідань, взаємодії з іншими державними органами та приватними особами.

Публічна бібліотека ім. Г.С. Сковороди Лохвицької міської ТГ вітає працівників Лохвицького бюро правової допомоги, щиро зичимо міцного здоров’я, безумовної віри в себе та досягнення найвищих вершин у професії.

/Files/images/зображення_viber_2021-12-10_14-57-25-648.jpg

/Files/images/зображення_viber_2021-12-10_14-15-28-784.jpg

/Files/images/зображення_viber_2021-12-10_14-15-30-343.jpg

/Files/images/зображення_viber_2021-12-10_14-15-28-111.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 92

Коментарi