5 грудня – Міжнародний День Волонтера.

2021-12-03

Волонтерство є досить поширеним явищем в сучасному світі. За даними європейських моніторингів, більш ніж половина дорослого працездатного населення задіяна до волонтерського руху, а це означає в ціннісному аспекті, що допомагати іншим, бути соціально активним та займатися суспільно корисною справою – це престижно.

· 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі.

· В Україні волонтерство з’явилося на початку 1990-х.

· Слово «волонтер» походить від французського volontaire (доброволець), яке своєю чергою запозичено з латинського voluntarius (voluntas – вільне волевиявлення, volō – бажання, намір). Тобто волонтерство – добровільна безкорисна суспільно важлива діяльність.

· Натепер волонтерські організації існують у 80-ти країнах світу. Близько 110 мільйонів людей щорічно беруть участь у добровільних програмах, де допомагають у сферах освіти, охорони здоров'я, екології, соціального захисту та багатьох інших.

· Участь у допомозі військовим беруть широкі верстви суспільства.

· Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але розквіт волонтерської діяльності в Україні припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період він об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

· Волонтерських організацій та окремих активістів, які допомагають українським військовим, існують тисячі. Найвідоміші серед них: «Народний проєкт», «Народний тил», «Повернись живим», «Армія SOS», «Крила Фенікса», Combat-UA, Волонтерська сотня «Україна – Світ», «Сестри перемоги», Центр «Миротворець».

· Чимало волонтерів отримали державні нагороди, зокрема ордени Богдана Хмельницького, княгині Ольги, «За мужність» та «За заслуги» III ступеня, медалі «Захиснику Вітчизни», «За працю і звитягу», «За врятоване життя», «За сприяння Збройним Силам України», нагородну зброю та годинники від міністерств.

· За час війни на Донбасі про волонтерів зняли чимало фільмів та написали десятки пісень. Зокрема, фільми: «Тил», «Ті, що плетуть перемогу», «Майже 10 000 виборців», «Волонтери», «Зима у вогні». Пісні: «Я волонтер», «Гімн волонтерів», «Запах війни», «Без імені», «Дорога волонтерів» та багато інших.

· 2016 року в Києві на честь волонтерів відкрили пам’ятний знак, який символізує відданість кожного небайдужого українця. Це невеликий камінь із дзеркальним серцем. Якщо подивитися на дзеркальну поверхню, поруч зі своїм зображенням кожен зможе побачити напис «Добро може робити кожен». Він розташований у Голосіївському районі столиці, у сквері на розі Стратегічного шосе і проспекту Науки.

· У травні 2019 року у Вінниці встановили рекорд України, піднявши прапор з підписами бійців ООС на найвищу точку в місті. Волонтери Андрій Нечипорук та Андрій Сірак зібрали на українському прапорі побажання від військовослужбовців уздовж лінії розмежування. Триметровий стяг із підписами бійців та написом «Україна Єдина» волонтери встановили на вершині Вінницької телевежі, яка має висоту 354 метри і є найвищою спорудою у світі такого типу, навіть вищою за Ейфелеву вежу.

«Любити і допомагати» – девіз всіх тих, хто не може залишатися осторонь людей, які потребують підтримки та участі. А також – турботи, самовідданості та доброти. Саме ці почуття притаманні волонтерам. Волонтерська діяльність є основою побудови та розвитку громадянського суспільства. Вона втілює в себе найшляхетніші прагнення людства – прагнення миру, свободи, безпеки та справедливості для всіх людей. Волонтерство – це неоплачувана, свідома, добровільна діяльність на благо інших. Будь-яка людина, що свідомо і безкорисливо трудиться на благо інших, може називатися волонтером.

Ми хочемо жити в успішній країні. А країну визначають люди. Коли кожен небайдуже ставиться до свого оточення і вирішує проблеми, які турбують, країна розвивається.

Навіть одна добра справа здатна змінити суспільство, країну та світ на краще.

/Files/images/зображення_viber_2021-12-03_16-41-00-417.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 123

Коментарi