14 жовтня – свято Покрови, День захисника України та День Українського козацтва

2021-10-13

/Files/images/aaa1.jpg

14 жовтня в Україні відзначають три великі свята:

День святої Покрови Пречистої Богородиці,

День Українського козацтва,

День захисника України.

Свято День захисника України офіційно встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента «…З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи української громадськості». 14 жовтня ми відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці або Святої Покрови, яке для усіх православних є одним з найбільших релігійних свят осені. Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором), захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

Покров Богородиці захистив місто від противника. А свято стало символом заступництва Матері Божої за всіх людей.

Українцям здавна була притаманна особлива любов, шанування і благоговіння перед святою Богородицею. Адже своїми молитвами вона покриває нас від зла і завжди готова розпростерти Свій Покров над кожним з нас. Їй відомі всі наші потреби й турботи, радощі і печалі. Саме з її покровом і заступництвом всі ми пов’язуємо свої надії.

Сьогоднішній день також було проголошено Днем Українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом, вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови. Її ікона була в кожному курені, а зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступили у походи. Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу. Зародилося козацтво на українських землях у XV ст. Від самого початку козаками ставали виключно вільні люди, які вирішили все своє життя присвятити захисту України від ворогів.

Запорізька Січ була демократичним незалежним об’єднанням. Головними принципами тут були свобода і рівність – усі мали рівні права та обов’язки. Водночас на Січі дотримувалися жорсткої дисципліни, адже відповідальність була запорукою успіхів козаків під час військових походів.

В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження України. Й нині сотні тисяч нащадків козаків розвивають кращі традиції своїх предків, котрі є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості Вітчизні.

Саме тому День захисника України ми відзначаємо 14 жовтня, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет.

Для юних користувачів в бібліотеці до свят оформлена книжкова виставка-подорож «Україна козацька: п’ять віків історії»,та віртуальна книжкова виставка-рекомендація «Лине слава козацька з далеких віків» .

/Files/images/зображення_viber_2021-10-13_10-51-28-500.jpg

Українська армія по праву пишається своєю історією та своїми традиціями, ніколи наші війська не загарбували чужих територій,не простягали руки на чуже добро.

Україна сьогодні – незалежна держава, збройні сили якої покликані охороняти рідну землю. Боротьба за незалежність України продовжується і зараз.

Народна мудрість стверджує ,що земля може нагодувати людину своїм хлібом,напоїти водою зі своїх джерел,але захистити себе не може.

Достойними нащадками України є сьогоднішні наші захисники, які стоять на варті,захищаючи наш мир і спокій.

З нагоди цих свят в читальному залі нашої бібліотеки експонується книжкова виставка-інсталяція : «Мужність і відвага крізь віки».

/Files/images/IMG_20211012_094432.jpg

Серед представлених книг, читач зможе ознайомитися з історією українського козацтва,книгами про подвиг сучасних захисників України,та цікавими матеріалами про свято Святої Покрови.

Наші дорогі захисники! Прийміть щирі вітання зі святами! Ми звертаємось до Матері Божої з проханням про мир,

добро, благополуччя, про гідне і щасливе майбутнє нашого народу.

Аби на людей зійшла благодать, а душі наповнилися

любов'ю, щирістю і всепрощенням.

Сердечно бажаємо Вам щастя, радості, добра та наснаги

на успішні починання на користь України.

Нехай єднає нас незгасне світло віри і допомагає

високе покровительство Пресвятої Богородиці.

/Files/images/aaa2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 82

Коментарi