Лохвиця святкує День міста

2021-09-10

/Files/images/День міста памятники 2021 титул.jpg

Пролягли твої славні дороги із глибин стародавніх віків,

І несла ти свої перемоги на знаменах козацьких полків!

І тобою гордиться по праву Лохвичан велелюдна сім'я!

Слався, Лохвице рідна й ласкава! Слався, Лохвиці горде ім'я!

Н.Мірошник.

12 вересня наше квітуче та енергійне місто Лохвиця відзначає День міста. Це наше спільне свято — свято всіх, хто тут народився і виріс, чи приїхав колись, щоб залишитися назавжди. Місто – це не тільки вулиці, будинки, дитячі майданчики і тротуари. Місто – це наш спільний дім, побудований з людських характерів. Це кожне серце, в якому живе приємний спогад про часи, проведені в Лохвиці .В цьому святі все – і останні теплі дні золотої осені, і святково причепурене місто, і тисячі людей у гарному настрої з гарного приводу, і старовина рука об руку з сучасністю, і щедра розсип всього, що створили талановиті та майстерні люди.

Лохвиця – це місто з багатовіковою історією та давніми традиціями. Точний час заснування міста невідомий. За часів Київської Русі Лохвиця входила до складу Переяславського князівства і була одним з укріплень Посульської оборонної лінії. Вперше в історичних джерелах згадується у 1320 році. ... В 1648—1658 роках, Лохвиця — сотенне місто Миргородського, пізніше Лубенського (1658—1781) полків. У 1644 р. місто одержало магдебурзьке право і герб, що зображував міські ворота з баштами на них. Під час Визвольної війни проти польської шляхти лохвицька козача сотня у складі війська Богдана Хмельницького брала участь у битвах під Пилявцями (1648), Зборовом (1649), Берестечком (1651), Батогом (1652), Жванцем (1653). Під час Північної війни між Росією і Швецією Лохвицький сотник П.Мартос підтримував гетьмана Івана Мазепу. В місті знаходилася гетьманська казна. Після ліквідації автономії Лівобережної України Лохвицький повіт увійшов до складу Чернігівського намісництва (1781-1796), а згодом – до Малоросійської (1796-1802) та Полтавської губерній (1802-1923). Межі Лохвицького повіту у різні часи були неоднаковими. До його складу входили десятки менших чи більших сіл, хуторів та поселень сучасної Чорнухівщини, Сумщини та Чернігівщини.

Дуже гарно і зворушливо нашу славну Лохвиччину змалював в своїй книзі «Лохвицький край» доктор права, наш земляк Олександр Панченко .

« Лохвиччина, що на Полтавщині …А тут!? А тут стільки краси, що її очима не обійняти і в серці не вмістити! Тут були й залишаються люди вільними духом та серцем серед сонця, зелені і квітів, краси і вічної боротьби, єдиної вартості життя.

Тут дійсно прекрасний світ! Зелені килими буйних трав, ліси й переліски,тихоплинна Сула й інша чарівна річка Лохвиця. Тут в ніч на Івана Купала дивовижна папороть цвіте. Її уявний цвіт-провісник кращої долі, щастя й добра мешканців цього неповторного краю. Тут лунає милозвучна українська пісня, надвечір заливається піснею соловейко, а сива старовина постає перед нами в своїй повній чистоті та величі…»

Що може характеризувати наше місто? Жителі, їх колоритні звички і звичаї, незвичайні пам'ятки і ... пам'ятники. Пам'ятники в Лохвиці почали встановлювати від початку ХХ століття. Деякі з них дійсно унікальні і заслуговують найпильнішої уваги. Фантазія архітекторів вражає, скульптори можуть похвалитися золотими руками, а ти можеш прочитати історію створення пам'ятника і при можливості зробити селфі на фоні кожного з них. Найпершим лохвицьким пам'ятником традиційно вважається пам'ятник Григорію Сковороді (1922) роботи видатного українського скульптора Івана Кавалерідзе.

У повоєнний час (після Другої Світової війни) у місті було встановлено цілу низку пам'ятників і пам'ятних знаків, серед яких особливо вирізняються меморіал і пам'ятні знаки на тему ДСВ.

Вже за часів незалежності України в Лохвиці також з'явився ряд пам'ятників і пам'ятних знаків, зокрема пам'ятник Воїнам-«афганцям», Алея-галерея портретів-погрудь «Герої Лохвиччини», пам'ятний знак козакам Лохвицької сотні. Наше рідне місто Лохвиця має славну історію, мальовничу природу, багато пам’ятників, які стали окрасою і візитівкою міста та які варто побачити своїми очима.

Публічна бібліотека ім. Г.С. Сковороди Лохвицької міської ТГ пропонує юним користувачам переглянути віртуальну краєзнавчу мандрівку «Пам’ятники мого міста», підготовлену до Дня міста.

Хай наше місто завжди розвивається, а серед його жителів панують спільна злагода, взаємна повага та щира довіра. Зі святом, рідна Лохвиця!!!

/Files/images/День міста памятники 2021 1.JPG

/Files/images/День міста памятники 2021 2.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 169

Коментарi