Урочисте відкриття обласних Шевченківських читань "Кобзарева стежина"

2014-01-27

/Files/images/IMG_2130.JPG

В 2014 році Україна відзначає 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – геніального українського поета, художника, мислителя.

Без його постаті неможливо уявити Україну. Із плином часу переконуєшся, що твори Тараса Григоровича – це одкровення, адресовані не лише минулим, а й сучасним та прийдешнім поколінням українців.

Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ.

«Т.Г.Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте він належить, до тих людей - світочів, що стають дорогими для всього людства і що в пошані всього людства знаходять своє безсмертя»

О.Гончар.

24 січня в Лохвицькій ЦРб ім Г. С. Сковороди відбулося урочисте відкриття обласних Шевченківських читань "Кобзарева стежина"

Обласні Шевченківські читання «Кобзарева стежина» проводяться з ініціативи управління культури Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського та Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного.

Читання проводяться з метою популяризації високохудожнього таланту поета, творчість якого стала вершиною досягнень української літератури XIX ст.; привернення уваги до творчого доробку Кобзаря; активізації роботи бібліотек області з популяризації творчості Т. Г. Шевченка, підвищення інтересу до великого українського поета. Читання проводяться у бібліотеках області з 22 січня по 01 грудня 2014 року.

Так як відкриття Шевченківських читань збігається у часі з відзначенням Дня Соборності України, то і захід теж розпочався з медіа - презентації «Соборна та єдина квітуча Україна», а далі ведучі Сухоплечева О. Г. Та Коваленко О. Д. звернулися до історії і розповіли про події, що передували проголошенню Соборності України. З великою увагою присутні преглянули відео «Акт Злуки 19 січня 1919 року».

Урочистості розпочала своїм виступом директор Лохвицької РЦБС Пономаренко Л. Д. Вона підкреслила, що під час Шевченківських читань працівники бібліотек намагатимуться всіма засобами донести до широкого кола читачів, всіх користувачів бібліотек святе Шевченкове слово, навчити нас любити Україну, так як любив її Великий Кобзар. Отже, цьогорічні читання - унікальна можливість ще раз сказати : світ постав зі Слова, і Україна постала зі Слова, і Слово те було Шевченкове.

З вітальними словами на адресу присутніх звернулися начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Яковенко Т.В., головний спеціаліст відділу культури та туризму Плюйко Н.В., керуючий справами районної ради Плужник П. А., керуючий справами апарату Лохвицької міської ради Хоролець М. Г.

А далі в читальному залі Лохвицької ЦРБ розгорнулося справжнє дійство: виступи ведучих, до глядачів звернувся маленький Тарасик (Б. Юдько) та його Доля ( Петрич О. О.), пройшли Шевченківські герої – Катерина (Юхно Н. В.), Русалка (Юхно Н. А.), Наймичка (Грипась Т. І.), Сова (Ралко А. М.), Доля дорослого Шевченка (Сініченко Н. М.), декламував вірш Шевченка Козирка В., з віршем про Т. Шевченка виступила Ралко А., окрасою заходу став виступ народного фольклорного пісенного ансамблю «Пісенне джерело» Лохвицького районного будинку культури.

Працівниками Лохвицької РЦБС підготовлений план заходів до 200 річчя від дні народження Т. Г. Шевченка, що проходитимуть як в стінах бібліотек, так і в навчальних закладах, установах та організаціях району. Загальносистемний масовий захід шевченківські літературні читання “На струнах Кобзаревої душі” , районний літературно—мистецький конкурс “Між нас тобі Кобзарю жити” - будуть проходити в усіх бібліотеках системи.

Так, зокрема, в Лохвицькій ЦРБ буде проведено день інформації “Вічний, як народ”, художній вернісаж “На перехресті музи й долі”, бібліографічний огляд “На тебе дивлюся, на тебе молюся”, віртуальна виставка "Шевченкове слово у віках не старіє" , віртуальна екскурсія “Мандруємо Шевченківськими місцями”, для маленьких читачів проводитимуться вікторини, бібліографічні огляди, поетична акварель “Шевченкове слово сяє у віках”, літературний хроноскоп “Ми тебе не забули, Тарасе”, ерудит—шоу “Поговоримо крізь віки”, інтернет — мандрівка “Земля, яку сходив Тарас”, літературно—музична композиція “Пам’яті Кобзаря”, літературне свято “Під кроною Тарасової верби”, літературне лото “Шевченкові думки переживуть його”, та багато інших цікавих заходів , які будуть проходити протягом всього 2014 року.

Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Безсмертні могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрасність його слова, мужність і пісенність його віршів, самовіддана любов його до своєї батьківщини, до свого народу.

Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Т. Шевченко залишатиметься у пам'яті нащадків, бо є й буде Україна і народ український, який пам'ятає його заповітні слова:

І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній, новій

Не забудьте пом'янути

Незлим тихим словом.

Запрошуємо Вас завітати до бібліотек Лохвицької РЦБС і долучитися до вивчення багатогранної творчості Т. Г. Шевченка/Files/images/IMG_2102.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 329

Коментарi