ЮНІСТЬ – час надій і сподівань

2021-04-29

Ми живемо в суспільстві, що звикло все оцінювати: ми отримуємо оцінки в школі і в щоденному житті, навіть комплімент теж оцінка. Якщо вважаємо, що давати оцінку зовнішності людини нормально і потрібно, то виходить, що є певний образ, еталон, якому слід відповідати: у вигляді, поведінці, думках, одязі. Оцінювання віддаляє нас від людського різноманіття і права кожної людини на індивідуальний прояв свого «Я», а це є дуже важливим для юнаків та дівчат.

Юнацький вік – це час змін. У цьому віці молодь вразлива, не рідко потрапляє у тенета шкідливих звичок, а це – крок до серйозних проблем у дорослому віці. Досить часто батьки не в змозі дати раду проблемній поведінці своєї дитини.

Юнацькі роки не просто пережити і дітям і їхнім батькам. Єдиний спосіб здолати проблеми цього віку – знати про них усе й бути до них готовими. Ось низка проблем, з якими досить часто стикається молодь.

Фізичні зміни – зміни в зовнішньому вигляді – звичайне явище у житті кожної людини. Молодь дотримується моди, тому може зухвало вдягатися, або фарбувати волосся в неприродні кольори. Навіть якщо вони про це заявляють, про своє бажання зробити собі тату – дорослим потрібно утриматися від жорсткої критики. Адже погляди можуть змінитися, коли зміниться мода.

У дівчаток змінюється фізіологічна зовнішність, у хлопців ламається голос і з’являється волосся на обличчі. Це найпоширеніші зміни, які відбуваються з ними у цьому віці.

Головною проблемою для молоді є проблеми шкіри. Фізичні зміни відбуваються через зміну гормонального фону. У цьому віці потрібно адаптуватися до змін, привчитися до здорового раціону і фізичних вправ.

Поради по догляду за шкірою:

/Files/images/IMG_20210419_133724.jpg

Через перебудову ендокринної системи, очищенню шкіри слід приділити особливу увагу. Засоби підбирають строго індивідуально, враховуючи всі особливості шкіри, її тип і стан. Для вмивання використовують пінки і гелі, у складі яких немає спирту, агресивних компонентів з нейтральним pH. Очищаючі засоби, які здійснюють правильний догляд за шкірою, містять рослинні екстракти, які знімають подразнення, запалення і регулюють виділення шкіряного жиру.

Молода шкіра, як і будь – яка інша, потребує зволоження. Зробити це можна, використовуючи зволожуючі комплекси по догляду за шкірою. До їх складу входять екстракти шавлії, берези, розмарину, деревію. Всі вони мають антисептичну дію, а також перешкоджають запаленню шкіри. Сухій шкірі підійдуть креми з легкою консистенцією. Для жирної і вугрової – матуючі шкіру гелі. Вони швидко засвоюються і допомагають нормалізувати жиро виділення.

Слід приділяти увагу живленню шкіри. Потрібно раз на тиждень робити легкі маски на основі кефіру, вівсяної муки, блакитної глини з добавлянням свіжих фруктів і овочів. Перед нанесенням маски обличчя слід очистити за допомогою відлущуючих скрабів.

У молодому віці шкіра дуже ніжна і вразлива тому і потребує захисту. На неї несприятливо впливають як сонце, так і мороз. Потрібно підібрати засоби, які будуть надійно оберігати її в будь – яку пору року. Влітку це повинні бути сонцезахисні гелі і креми з SPE від 15 – ти і вище, взимку спеціальні засоби по догляду за шкірою підлітка, що захищають від впливу холоду.

Гормональні зміни часто призводять до того, що змінюється настрій, підлітки стають більш дратівливими і відчувають труднощі з контролем емоцій.

Дівчатка – підлітки занадто вразливі й часто плачуть. Часті перепади настрою властиві як юнакам, так і юнкам.

Потрібно у цьому віці займатися фізичними вправами. Фізична активність підтримує в організмі рівень «гормону щастя» серотоніну, що відповідає за позитивні почуття.

/Files/images/IMG_20210419_134048.jpg

Спорт – одна з основ здорового способу життя. Заняття спортом вкрай важливі для гармонійного розвитку молоді. Він допомагає підтримувати організм у тонусі, зміцнювати здоров’я та запобігати хворобам. В кров надходить більше кисню, внаслідок чого все тіло перебуває в тонусі і ви комфортніше відчуваєте себе, рідше хворієте, краще засвоюєте інформацію. Також спорт формує правильні цінності, прагнення ставити мету і досягати її, формує особистість, загартовує силу волі.

Спорт корисний не тільки для фізичного, а й для психічного здоров’я: підсилює впевненість у своїх силах, нейтралізує страхи та комплекси. Серед різних видів спорту краще віддавати перевагу командним. Вони навчать дисципліни, відповідальності та будуть підтримувати високий рівень мотивації.

Кожна людина індивідуальна. Те, що подобається і підходить одному, зовсім необов’язково, що підійде іншому.

Найкраще підійдуть вправи, які впливають на весь організм і в майбутньому допоможуть їм зміцнити його для того, щоб переносити всілякі навантаження. До таких видів спорту відноситься плавання, зокрема заняття в басейні. Вони роблять позитивний вплив на опорно–руховий апарат і допомагають розвитку серцево–судинної системи. Крім того, корисні ігрові види спорту тому, що допомагають одночасно отримати і чудову фізичну підготовку, і соціально адаптуватися в колі друзів.

Найкраща мотивація відправитися в спортивний клуб – це покращення свого зовнішнього вигляду. Але, звичайно, займатися варто не тільки заради відмінної фігури. Сила, енергія, витривалість, гнучкість, хороша координація рухів – ось додаткові плюси від цих занять.

Стати сильним і красивим можна. Подивись уважно на себе і оточуючий світ. Кожного дня ти бачиш себе в дзеркалі. Щось тобі подобається в своєму відображенні, а щось хотілося б змінити. Багатьом підліткам може не подобатись їхнє обличчя, волосся, голос, фігура та інше. Досить рідко можна взагалі знайти людину, яка повністю задоволена своєю зовнішністю. Тобі може бути незручно від своєї зовнішності, але, повір, оточуючі звертають на це набагато менше уваги, аніж ти думаєш. Зовнішність, проблема ваги, швидкий, або повільний ріст – все це може стати серйозними випробуваннями в юнацькі роки. Але з часом більшість із цих проблем зникне, а деякі залишаються. І багатьом доведеться змиритися з тим, що хтось може бути кращим. В твоїх силах вміти залишатися завжди самим собою і показати себе виграшно. Тому важливо в розумній мірі цікавитись своєю зовнішністю. Те, що може не подобатися тобі, може подобатись іншим і викликати у них захоплення, а можливо, навіть і заздрість.

/Files/images/IMG_20210419_132015.jpg

Нічого не заважає твоєму волоссю, обличчю, рукам і нігтям бути завжди чистими. Білі зуби, здорові рожеві ясна зроблять твою посмішку більш привабливою. Правильне харчування і фізичні вправи допоможуть тобі слідкувати за вагою. Крім того завжди можна підібрати фасон одягу і стильну зачіску, які зможуть підкреслити переваги твоєї зовнішності і приховати недоліки. Додай зусилля і фантазію і твоя зовнішність зможе вигідно змінитися.

Не забувайте про те,що кіно і телепередачі, красиві жінки і «накачані чоловіки» – все це реклама. Саме вони – виробники і рекламодавці, що отримують великі прибутки, втискають нас в певні рамки «краси». Їм вигідно, щоб ми купували дорогу косметику для тіла і сиділи на модних дієтах. Перед тим, як вийти на подіум чи з’явитися на обкладинці журналу над фотомоделлю працює ціла група візажистів, стилістів і косметологів. Далеко не всі вони виглядають, як супермоделі.

Пам’ятай! Нікому не дозволяй втиснути себе в чиїсь рамки.

Будь по – своєму красивим! Стань перед дзеркалом зараз і заглянь собі в очі. Чи симпатичні вони? Що ти в них побачив? Веселі смішинки, чи смуток, чи ще щось, що не можна передати словами?

Згадай, які очі у твоїх однолітків? Чому одні очі тобі подобаються, вони тебе притягують, тобі хочеться познайомитися з цією людиною, а інші, навпаки, відштовхують. Буває й так, що хтось має красиве тіло, обличчя, а погляд неприємний. Чи захочеться тобі з ним подружитись?

Крім того, подумай – більшість твоїх друзів мають прекрасні якості і ти навіть не думаєш про те, як вони виглядають. І ти також маєш чесноти, які здатні затьмарити будь – які фізичні недоліки – реальні і надумані.

Можливо ти гарно танцюєш чи активно займаєшся спортом, граєш на фортепіано чи цікавишся художнім мистецтвом, вивчаєш іноземні мови…

Існує безліч хобі, якими ти можеш займатись у вільний час і цим зацікавить до себе своїх ровесників, це може бути: і фелтінг (вишивка по картону ), печворк (клаптеве шиття), кастомайзинг (від джинсів до байків), каліграфія (мистецтво красивого письма)…

У сучасному суспільстві, особливо у молодіжному середовищі, нікого не обходять духовні запити особистості або які–небудь риси характеру, що їх відрізняють. Мірилом усіх цінностей є наявність товстого гаманця, тобто наявність великих грошових коштів, а також необхідні міцні зв’язки.

Недаремно в народі говорять: «зустрічають за одягом, а проводжають за розумом». Досить часто дехто намагається помітним і модним одягом компенсувати сірість свого розуму. Не варто зациклюватись тільки на матеріальному благополуччі й турботі про красиву зовнішність і одяг. Не завжди наявність усього цього робить людину щасливою.

Людина прекрасна не лише одягом, обличчям і своїм товстим гаманцем, але, як писав А.П. Чехов «душею і думкою».

Ось як думали про внутрішню красу людини відомі письменники:

Закохатися можна в красу, але полюбити тільки душу! (Шекспір В.)

Внутрішня краса набагато цікавіша, ніж зовнішня краса. (І. Хоботів)

У людини все повинно бути прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа. (А. П. Чехов)

Мене ніколи не відштовхувала бідність людини, інша справа, якщо бідна його душа і помисли. (Омар Хайям)

Це тільки здається, що за все платять грошима. За все дійсно важливе платять шматочками душі. (Д.Ємець)

Отже, важливою для людини має бути зовнішня і внутрішня краса.

/Files/images/IMG_20210419_131359.jpg

Зовнішній вигляд – це те, що відразу впадає всім у вічі. По тому, на скільки охайно вдягнена людина, можна судити про рівень її культури. Гарний зовнішній вигляд свідчить про повагу людини до себе і до людей, які її оточують, про наявність у неї почуття власної гідності. Тому, як говорила Коко Шанель: «Догляд за собою має починатися з серця, в іншому випадку ніяка косметика не допоможе».

Як ви розумієте вислів грецького філософа Сократа: «Заговори, щоб я тебе побачив»?

В повсякденному житті нам завжди доводиться говорити. Ми спілкуємося про те, що ми бачимо, про те, що ми чуємо, про що мріємо та чим живемо. «Розумний ти чи дурний, великий ти чи малий, не знаємо ми, поки ти слово не сказав» - говорив стародавній філософ Сааді.

Потрібно цінувати внутрішню красу людини, це чисте й прекрасне диво, яке на жаль, має не кожен.

Добре мати гарний вигляд та «гарну» душу, таке поєднання робить людину – ЛЮДИНОЮ.

Тож запрошуємо вас, дорогі друзі, до спілкування. Залишайте свої міркування, думки, пропозиції у коментарях.

Кiлькiсть переглядiв: 100

Коментарi