День Українського козацтва

2013-10-18

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас цей день відзначається Днем українського козацтва. У незалежній Україні це свято офційно існує з 1999 року (наказ Президента України від 7 серпня 1999р.), але неофіційно святкується вже декілька століть.

Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці, з її іконою. Окрім того, споконвіку на свято Покрови Пресвятої Богородиці в Україні відбувалася Велика рада, яка обирала гетьмана та визначала, як козацтву жити далі.

В зв’язку з наближенням Дня українського козацтва та ювілею від дня народження Т. Г. Шевченка 9 жовтня 2013 року для учнів 9-Б класу гімназії №1 бібліограф Лохвицької районної бібліотеки для дорослих Н. М. Єна прочитала бібліографічний огляд літератури «Тої слави козацької повік не забудем» (Велич і краса козацької звитяги в творчості Т. Г. Шевченка), а бібліотекар відділу обслуговування Сухоплечева О. Г., провела цікаву вікторину «Козацька слава Полтавщини». Учні активно відповідали на запитання вікторини. В кінці діти переглянули відкритий перегляд літератури «Козацькими стежками» та взяли деякі книги додому.

До дня українського козацтва працівниками дитячої бібліотеки було проведено свято козачат « Ми козачата, України майбутні солдати» в гімназії №1 для учнів 4-Б класу 10.10.2013 року.

Для учнів 5-В класу гімназії №1 Потрапелюк Л. І. та Бондар Л. В. провели «Козацькі забави»

Кiлькiсть переглядiв: 310

Коментарi