«Батько української літератури»

2019-10-22

(До 250 р. від д. н. І.П.Котляревського)

18 жовтня районний бібліограф Петрич О.О. ознайомила студентів ПТУ№27 з бібліографічним оглядом літератури «Славетний син землі Полтавської», на якому були переглянуті книги присвячені великому полтавцю, розповіла про літературну творчість, та життєвий шлях нашого видатного земляка.

Важко назвати куточок землі, подібний до Полтавщини, на літературному небосхилі якого сіяли б стільки зірок різної величини.

Та чи не найперше місце серед них займає наш славетний Іван Петрович Котляревський – зачинатель нової української літератури, видатний громадсько - політичний діяч, талановитий художник слова,автор безсмертних «Енеїди», і «Наталки Полтавки».

Іван Котляревський… Ім’я це викликає світлі спогади про його героїв – відчайдушного Енея і його ватагу, героїчних Нила і Евріла, і роботящу, щиру та розумну Наталку та чесного, працьовитого і великодушного Петра і тиху та добру Терпелиху…

«У творі,- як зазначав Іван Франко – скільки сердечного тепла, тонкого гумору і живих барв своєї батьківщини, що його «Енеїда» і до цього часу не втратила своєї чарівності»

І сьогодні п’єса «Наталка Полтавка» чарує своєю красою, добрим серцем, моральною чистотою, душевним благородством української дівчини Наталки, соковитою мовою персонажів, чарівними піснями, незабутніми характерами дійових осіб.

Видатний український письменник ХХ століття Олесь Гончар зазначав: « Іван Петрович Котляревський належить до тих довгожителів планети, які разом з витворами свого духу впевнено переступають через грані сторіч, далеко йдуть за межі їм відміряного часу …»

І це дійсно так. Бо безсмертна «Енеїда» й вічно юна «Наталка Полтавка» з часом не тьмяніють і не губляться, а зачаровують все нових читачів.

/Files/images/IMG_9418.JPG

/Files/images/IMG_9420.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 237

Коментарi