Зірка, що рано згасла

2018-11-01

Щодня ми переглядаємо телевізор, блукаємо просторами інтернету, гортаємо глянцеві журнали чи газети, і читаємо про великих людей, котрі зробили щось неймовірне і котрі живуть десь там.. десь далеко від України. А тоді питаємо себе, чому так мало українських імен отримали світове визнання? А може проблема в іншому? Можливо, світове товариство знає про цих українців, але не знаємо ми?

Ось, наприклад, хто знає, що у 19 столітті у Парижі жила українка Марія Башкірцева? Та не просто жила… Вона стала однією з перших українок і першою жінкою-художницею, чиї картини потрапили до Лувру.

Наче яскрава зірка промайнула вона небосхилом ХІХ століття, у парадоксальний, дивовижний спосіб закарбувавши своє ім’я в історії літератури і мистецтва.

У її доробку – понад 150 картин, ескізів, етюдів і скульптур, що прикрашають музеї різних країн. Вона була першою жінкою серед вітчизняних художників, чиї картини «Жан і Жак» та «Мітинг» - придбав Лувр, один з найавторитетніших музеїв світу. З 12-ти років вона вела літературний «Щоденник», у якому виливала велику тугу за величним, прекрасним, героїчним.

Такими словами розпочала художній альбом «Зірка, що рано згасла», присвячений пам’яті видатної художниці ХІХ ст., нашій землячці Марії Башкирцевій, провідний бібліотекар Пономаренко Л.В. для учасників клубу соціальної активності територіального центру управління праці та соціального захисту населення . Присутні із задоволенням переглядали презентацію картин та слухали розповідь про життєвий і творчий шлях видатної художниці, нашої землячки Марії Башкирцевої.

/Files/images/баш.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 249

Коментарi