• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • Лохвицька ЦРБ та ВГО «Спілка селянських жінок України»: соціальне партнерство на користь громаді.

Лохвицька ЦРБ та ВГО «Спілка селянських жінок України»: соціальне партнерство на користь громаді.

2017-11-14

В українських селах бібліотека часто є одним із місць, де громадяни можуть отримати не лише книги та газети, але і пораду в різних життєвих питаннях. Бібліотекарі мають змогу вислухати людину, поспілкуватися з нею, виконуючи не зовсім притаманні своїй професії функції – психолога, юриста. Щоб ще краще обслуговувати користувачів бібліотек, допомагати їм в складних обставинах Лохвицька ЦРБ ім.. Г. С. Сковороди розвиває соціальне партнерство з ВГО «Спілка селянських жінок України».

Всеукраїнська громадська організація "Спілка сільських жінок України", була створена в лютому 1998 року, саме за ініціативи Полтавського, Харківського, Кіровоградського, Черкаського, Київського та інших осередків, з метою сприяння розвитку сільськогосподарського виробництва та створенню умов для задоволення і захисту економічних, творчих, соціальних та інших спільних інтересів своїх членів. Члени спілки докладають зусиль до відбудови покинутих сіл, розвитку підприємницької діяльності на селі, залученню жінок і чоловіків сільської місцевості до участі в діяльності влади та місцевого самоврядування.

Керівник спілки, Галина Петрівна Скарга, провадить організаційну, координаційну, інформаційну, консультативну, навчально-тренінгову роботу, створює відповідні умови для захисту економічних, соціальних інтересів сільських жінок та їхніх сімей.

Спільно з Лохвицькою ЦРБ ВГО «Спілка селянських жінок України» провела ряд заходів по навчанню громадських захисників по проекту «Створення мережі громадських захисників для захисту прав та економічних інтересів сільських жінок Полтавщини». Бібліотеки Лохвиччини отримали різноманітні юридичні матеріали по захисту прав людини, бібліотекарі набули нові знання, якими будуть ділитися з користувачами. Г. П. Скарга передала Лохвицькій ЦРБ ноутбук, фліпчарт, екран для проектора, завдяки чому стало можливим проводити більш цікаві заходив бібліотеці та за її межами. По закінченню навчання всі бібліотекарі району отримали сертифікати про отримання знань громадського захисника.

Працівники Лохвицької ЦРБ мріють створити разом з ВГО «Спілка селянських жінок України» інформаційно – консультаційний центр, де всі члени громади могли б отримати необхідну інформацію та кваліфіковані консультації з юридичних питань, а в сільських бібліотеках - громадські приймальні, облаштовані комп’ютерною технікою, укомплектовані юридичною літературою.

Кiлькiсть переглядiв: 141

Коментарi