Магія великодня

2012-04-15

Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних є весняне свято - Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов. Людство відзначає цей день уже тисячі років. Тож дібрало чимало способів вшанування Воскреслого Христа, що сформувалися у традиції та звичаї. Багата на них і наша ненька Україна.

12 квітня в територіальному центрі соціальної допомоги для слухачів "Університету третього віку" працівниками відділу обслуговування Лохвицької районної бібліотеки було проведено урок народознавства "Магія Великодня"

Великдень – одне з найбільших свят християн. В Україні святкується ще з X століття навесні і пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, тому має назву Великий день або Великдень. У християнські часи це було свято весняного сонця і пробудження природи від довгого сну.

Ведучі Т. В. Лубенець та Т. В. Лихно розповіли про історію винекнення свята Світлого Воскресіння, традиції та звичаї українськогго народу по підготовці та проведенню Великодня.

Значну увагу було приділено невід'ємній частині Великоднього святкування - писанкам та паскам, та народним повір'ям і прикметам, пов'язаними з ними.

З великим інтересом слухачі ознайомилися з виставкою виробів народних умільців, на якій були представлені писанки, виготовлені учнями Лохвицького медичного училища, вишиті ікони (т. І. Грипась) та рушнички (Г. В. Терно, Г. І. Донець)

Під час масового заходу демонструвалася медіа- презентація. підготовлена працівниками Інтернет-центру бібліотеки.

Писанки веселий візерунок,

Кошик шинки, хрону, ковбаси,

Воскресіння божого дарунок,

Посвятивши , з церкви принеси.

І збери усю свою родину,

Паски кожному по скибочці роздай,

Помолись за неньку Україну,

За батьків, дітей і за наш край!

Кiлькiсть переглядiв: 226

Коментарi