Нескорений дух Дмитра Бровара

2015-11-04

Журналіст, письменник, учасник та ветеран Другої Світової війни Дмитро Пилипович Бровар ( 1925- 2009) наш визначний земляк, який народився в селі Олексіївці Гребінківського ройону Полтавської області 7 листопада 1925р. На його життєвому шляху випали тяжкі випробування . В час війни ще зовсім юним 16 - річним юнаком , він очолював підпільну молодіжну антифашистку групу в рідному селі . У травні 1943р. примусово був вивезений на каторжні роботи до Німеччини , але його бойовий дух було важко зламати і вже у червні цього ж року він організовує вдалу втечу групи невільників , після якої командував окремою рейдовою партизанською групою на території Польщі .

З жовтня 1943 по жовтень 1944року він знаходиться на морських фронтах де відбуваються запеклі бої з ворогом , саме там наш земляк отримує тяжке поранення , довго йому довелося заліковувати страшні рани та відновлювати своє здоров’я по воєнним госпіталям.

В 1956 році закінчив факультет журналістики з того часу до самої пенсії працював кореспондентом полтавської обласної газети « Зоря Полтавщини».

Із під його пера виходили незліченні сотні газетних публікацій, та кілька власних книжок. Особлива тема творчості письменника це визвольна боротьба українців та Велика Світова війна в нашому краї . За серію нарисів , присвячених пошукам героїв Другої Світової війни , зокрема учасників бою в урочищі Шумейкове на Південно-Західному фронті, Дмитро Пилипович був удостоєний звання першого лауреата обласної журналістської премії ім.. Г. Ф. Яценка та престижної республіканської журналістської премії « Золоте перо» .

В 1976р. світ побачила його перша книжка – історичний нарис « Монумент на честь воїнів Південно –Західного фронту» .У 1986 р. вийшла друком друга книжка , художньо –документальна повість « На південь від Кракова», в якій розповідається про бойову діяльність чекістського розвідувально- диверсійного загону « Валька» , який діяв у глибокому тилу ворога у 1944-1945роках на території Польщі та Чехословаччини. Слідом з’являється художньо- документальна повість « Слід Метеора» - про чекістський рейдовий партизанській загін імені Будьонного , який з вересня 1941 по січень 1942 рік діяв у межах Миргородського, Гадяцького, Зінківського районів Полтавської області. В 1966 році з’являється четверта книжка , нашого земляка під заголовком « Героїзм і катастрофа» , історичний нарис , в якому розповідається про події на Південно- Західному фронті з червня по вересень 1941року, про останній бій залишків військового штабу і Військової Ради Південно- Західного фронту в урочищі Шумейкове , що неподалік віл Лохвиці, про загибель у тому бою командуючого військами фронту, Героя Радянського Союзу генерал- полковника М.П. Кирпоноса та інших воєначальників. Потім вийшли ще дві книги цього автора « Таємниці знала Оржиця» та «Не стріляйте в білих журавлів» . Герої книг Дмитра Бровара це щирі, працьовиті люди ,віддані своїй землі , борці за справедливість готові пожертвувати своїм життям заради Батьківщини, герої свого часу.

2 квітня 2009 року перестало битися серце нашого славетного земляка Дмитра Пилиповича Бровара . Людини щирої, талановитої , справжнього борця за рідну землю з нескореним духом.

Кiлькiсть переглядiв: 272

Коментарi