СЛАВЕТНИЙ ЮБІЛЯР З НАШОГО КРАЮ

2015-10-23

/Files/images/IMG_4982.JPG6 листопада 2015 року наш земляк відомий письменник Микола Петренко відзначає своє 90- річчя. Це людина небуденної долі і рідкісного обдарування, якій довелося жити у виняткових обставинах: колективізація і голодомор, репресії над батьком, учасником визвольних змагань; потім – війна, студентський загін самооборони, відтак фашистські каторжні табори. А після визволення вже «фільтраційні» і трудові табори, праця на шахтах,на камчатських лісорозробках , рибних промислах. Лиш пізніше у 1951році працював журналістом, здобув вищу освіту, став письменником.

Автор більше як 100 книг : поезія, проза, гумор, публіцистика, вірші для дітей, казки, пісенні тексти. Автор кількох п’єс та лібрето музичних вистав , які ставилися переважно на сценах львівських театрів.

Із книг важливіші : « Серцем палаючим», « Суворі береги», «Гранітні віхи», «Вітрова гора», «Молода осінь», «Молитва отця Зенона» та багато ін.

Проза: « Не ступлю на цю землю» , «Сни про окраєць хліба», « Вічний втікач», « Моя містечко над Сулою».

Нещодавно світ побачила його нова книга « Самозапалення свічі – 2» . Це коротенькі новели - притчі, кожен рядок яких говорить про наше право бути щасливими, боротися за це, вірити у справедливість Божого призначення кожного із нас.

Це нове видання нашого земляка з його авторським підписом в подарунок до Центральної районної бібліотеки ім. Г. С. Сковороди приніс кандидат в народні депутати районної ради від БЮТ Чекмез Микола Іванович.

Микола Євгенович Петренко – відкрита та емоційна людина. Його виступи перед читачами завжди цікаві. А сама творчість Петренка є той рідкісний випадок поєднання літературної обдарованості і глибоких знань про життя . Дай же йому, доле, довгих років життя ! А нам, його читачам – великим та малим, радості від зустрічі з його новими книжками.

Кiлькiсть переглядiв: 206

Коментарi